Anna dressed in blood

16. května 2012 v 17:08 | Sayury |  recenze

Anna Dressed in blood - Kendare Blake

Série: Anna #1
CZ verze : --- (neplánuje se)
Počet stran : 316
Vydáno: 08/2011 nakladatelstvím Tor Teen
Žánr: YA, Paranormal, Horor, Duchové
Věk: 15+
Hodnocení na GR: 4.04
Hodnocení: 4/5


Anotace:

Cas Lowood zdědil nevšední schopnost, a tou je zabíjet mrtvé.
To samé dělal i jeho otec, než byl zabait příšernou smrtí duchem, kterého měl odstranit. Nyní Cas cestuje po státě bok po boku své matky čarodějky a její kočky, sledujíc místní legendy vyhledává mrtvé.
Když dostane od spolehlivého zdroje zajímavý tip, vydává se do malého městečka, kde by v opuštěném domě za městem měla pobývat duch Anny Korlov. Místo prokletého a nebezpečného ducha však nachází mladou dívku, oblečenou v krvavých šatech. Ve stejných, ve kterých byla před více než 50 lety brutálně zavražděna. Od té doby zabila každého, kdo vstoupil do domu.


Meme od LUU mi vybralo číslo 40, což byla Kendare Blake se svou Annou. Na knihu jsem byla upřímně hodně zvědavá, v zimě jsem se však do čtení duchařských povídek moc neměla. Jak jsem později zjistila, ke čtení duchařských povídek jsem se neměla vůbec. Když na to ale přišlo, nemohla jsem přestat.

První, velice nevšední fakt, který mě uhodil do očí, byl Cas. Hlavní postavou knihy se překvapivě nestalo žádné Mary-Sue-děvče, nýbrž kluk, o to víc je to nezvyklé, jelikož příběh psala žena a překvapivě Case "zahrála" velice dobře.

Theseus Cassio Lowood na mě působil přesně tak, jako dnešní kluci, kteří vyrůstají bez otce. Ačkoliv byl zkušený zabiják duchů, ostražitý a mnohem více zodpovědnější než ostatní jeho vrtevníci, na konci byl stále jen dítě, snažící se převzít místo po svém otci. Postupem příběhu se však hodně vyvíjí a na konci je trochu jiným člověkem. Nevím, jestli lepším, ale možná víc moudřejším a citlivějším.

Po dlouhé době se mi pod ruku dostal příběh s neobvyklým tématem, nechtěla jsem tedy bt příliš kritická a knihu hned odsoudit. Chlapec, který zabíjí duchy? Velice zajímavá myšlenka, kterou autorka šikovně rozvedla, tudíž jsem se po pár stranách ocitla ve víru napětí, strachu, ale i sarkastických poznámek a vtipných situací.

Hlavní zápletka nastává, když Cas konečně přijede do města, kde by měla být Anna. Ve městě se Cas proti své vůli seznamuje s novými přáteli, avšak i nepřáteli. Ti ho později odtáhnout do Anninýho domu, kde se legenda mění ve skutečnost - Anna se objevuje a zabíjí. Casův život je však ušetřen.

Od té chvíle mezi ním a Annou vzniká podivný vztah připomínající přátelství, ačkoliv oba ví, že jeden z nich zemře, protože se ho ten druhý pokusí zabít. Jak tohle jen vyřešit? Anna by měla být poslední zastávkou před pomstou otcovy smrti.

Knihu jsem skončila v posteli, s rozsvíceným světlem a smíšenými pocity.
Když se blížilo to velké finále, měla jsem pocit, jakoby autorce došel papír, a ona tak musela příběh zkrátit na polovinu. Cítila jsem se velice ochuzena o tu třešničku na dortu.
Na druhou stranu, detailní popisy, které mě běžně nudí k smrti, mě v této knize nadchly. Autorka tomu dodala více té hrůzy a napětí, což z obyčejného příběhu vytvořilo "správný horor pro mladý" - vyděsit, ale ne k smrti. Knihu tedy nemůžu jinak než schválit a doporučit.

K mému překvapení letos v srpnu vychází druhý díl s názvem Girl of nightmares a podle anotace je na co se těšit.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Willinda Willinda | E-mail | Web | 16. května 2012 v 22:32 | Reagovat

Jsem ráda, že se ti kniha líbila! ;)) Bylo to skvělé počtení! ;)

Jen taková drobnost, u nás vyjde ;) má ji mít Baronet...

2 sayury sayury | Web | 16. května 2012 v 22:46 | Reagovat

[1]: Cooooo? Já jsem teď googlila a nenašla jsem to nikde! Tak to je bezva! Jsem zvědavá na ten překlad :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama