Květen 2012

Takovéto co-se-za-rok-stalo zamyšlení

31. května 2012 v 1:00 | Sayury |  Diary
Každý rok mám takový zvyk. No, vlastně to není každý rok, tohle je teprve "3.ročník".
Cože je to za zvyk?
Přečíst si zápisy v deníku za předešlý rok.
Proč?
Nu, řekněme, že mám dneska narozeniny.
Co se vlastně za ten rok přihodilo?
Je to ví než rok, co jsem započaa spolupráci s nakladatelstvím FRAGMENT, což je pro mě pocta a obrovská zkušenost. To samé můžu říct o nakladatelství METAFORA, kde jsem se seznámila, ačkoliv ne osobně, s paní Herynkovou, kterou si nemůžu vynachválit.

Když vynechám tragickou část, ve které mi ztroskotaly všechny vztahy, ztratila jsem nejlepší kamarádku a dělala jsem měsíc brigádu, za kterou jsem nedostala peníze, jelikož se nadřízený ukázal jako podvodník, nebyl ten rok zas až tak špatný :D

Udělala jsem si malý výlet do Barcelony, do Vietnamu, do Singapuru a do Madridu. Poznala jsem nové lidi jak ze světa, tak i odtud.Samozřejmě jsou tu ty vzpomínky z autogramiády Chrise Paoliniho a Patricie Briggs...no co si budem povídat, bylo to vážně hustodémonskykrutopřísný!

Největší radost mi však v poslední době dělá blog a dění okolo něho - díky Cup of literature jsem poznala řadu úžasných lidí, se kterými si nepřipadám, že jsem zbyla jako jediný "retard" na téhle planetě. Je nás víc, díky bohu.

Je to podivné sedět a přemýšlet nad vším, co se povedlo a co ne, čeho jsme dosáhli a v čem jsme naopak selhali, jestli jsme se víc smáli než brečeli, a co všechno jsme zažili.
Puberta je podivná věc, v jednu chvíli člověk přemýšlí, až se mu zavařuje mozek, a ve druhé se zas bezhlavě vrhá do každé voloviny, aby měl později čeho litovat.

Co víc dodat, ačkoliv je článek psaný o den dřív, jistojistě vím, že tento den nebude takový, jak bych si přála. Snad proto, že se ráno probudím a zjistím, že mamka je tisíce kilometrů daleko a nepřijede dřív než po mých narozeninách. To zamrzí. Snad proto, že mě čeká čtvrteční rutina. Snad proto, že v pátek večer se mnou nikdo nikam nechce jít. POMOC. Asi mám narozeninový splín. Přesně takový, jaký měl v jednom prehistorickém dílu Kačer Donald. Tak to je konec. Jdu si pustit film a nacpat se něčím sladkým. Ráno vstanu a budu stará. Prostě stará.
:D

S.

B.L.Weiss -poselství mistrů

25. května 2012 v 19:34 | Sayury |  recenze

Dr. Brian L. Weiss - Poselství mistrů

Název v originále: Messages from the Masters
Počet stran: 257
Rok vydání: 2005,2010 (CZ)
Nakladatelství: Metafora

Anotace:

Zatímco ve svých předešlých knihách se dr. Weiss zabýval spíš vlivem minulých životů na současné životy lidí, v tomto díle se zaměřil na nadčasové, blahodárné a vpravdě božské působení netělesných bytostí, jež jsou zasvěceným známé coby Mistři. Tito moudří duchovní průvodci bdí nad našimi osudy a je jen na každém z nás, zda se rozhodne jejich velkorysé nabídky využít. Pro každičkého člověka na této planetě má totiž duchovní svět přichystáno nekonečné množství všemocné síly, jíž se v tomto vesmíru nic nevyrovná. Ta síla má jméno láska…

O tom, že se nejedná o žádné naivní pohádky svědčí kromě nesporné vědecké prestiže autora také množství autentických výpovědí osob, které se podrobily regresi. Kniha proto obsahuje skutečná, přesná a doslovná poselství duchovních Mistrů, která byla při sezeních zaznamenána.
Doplňují ji texty meditačních technik, které čtenář může s úspěchem vyzkoušet sám na sobě a otevřít si tak cestu ke zdroji nekonečné jednoty a síly. (Metafora.cz)

Patricia Briggs & Svět knihy 2012

20. května 2012 v 21:29 | Sayury |  Diary

Letošní veletrh knih se konal ve velice zvláštním duchu. Možná proto, že jsem začala vnímat více knihy, knižní novinky, ale i nakladatelství, které je vydává. Každopádně tak jako každý Veletrh Svět knihy, byl i tento rok nezapomenutelný :-)

Pražské Výstaviště jsem navštívila v sobotu odpoledne za velmi dobrého počasí. Uvnitř v hale bylo sice dusno, ale komu na tom záleží, když kolem vás leží tolik knih :-) Autogramida Patricie Briggs byl plánovaný až na půl pátou, a tak jsem se rozhodla projít všechny stánky. Chyba. Né že bych došla až k bankrotu, ale nebyla jsem daleko.


Změna je život!

16. května 2012 v 21:28 | Sayury |  odpad
Po dvou hodinkách se mi podařilo splácat cosi, co momentálně teď vidíte, hodinu jsem to "nařezávala", dopisovala ndpisy a voilá! Konečně změna, ta šablona mě deprimovala - vysmívala se mi, že jsem svůj poslední pokus tak rychle vzdala. No, snad to stojí za řeč.

Snažím se udělat pořádek "uvnitř", ale moc se mi to nedaří. Každopádně jen tedy takové malé oznámeníčko ke změně, tedy článek úplně k ničemu. Nevadí, časem ho smažu... :D
Jdu "uklízet".

Bůh s Vámi
S.

Anna dressed in blood

16. května 2012 v 17:08 | Sayury |  recenze

Anna Dressed in blood - Kendare Blake

Série: Anna #1
CZ verze : --- (neplánuje se)
Počet stran : 316
Vydáno: 08/2011 nakladatelstvím Tor Teen
Žánr: YA, Paranormal, Horor, Duchové
Věk: 15+
Hodnocení na GR: 4.04
Hodnocení: 4/5


Anotace:

Cas Lowood zdědil nevšední schopnost, a tou je zabíjet mrtvé.
To samé dělal i jeho otec, než byl zabait příšernou smrtí duchem, kterého měl odstranit. Nyní Cas cestuje po státě bok po boku své matky čarodějky a její kočky, sledujíc místní legendy vyhledává mrtvé.
Když dostane od spolehlivého zdroje zajímavý tip, vydává se do malého městečka, kde by v opuštěném domě za městem měla pobývat duch Anny Korlov. Místo prokletého a nebezpečného ducha však nachází mladou dívku, oblečenou v krvavých šatech. Ve stejných, ve kterých byla před více než 50 lety brutálně zavražděna. Od té doby zabila každého, kdo vstoupil do domu.

Veletrh se blíží!

15. května 2012 v 19:54 | Sayury
Hola hej,
moc se omlouvám za nepřítomnost, v pátek na mě nsedl nějaký fujtajbl a doteď se ho nemůžu zbavit. V pátek jsem tedy zalehla a pár dnů jsem neviděla zapnutý počítač. Každopádně jsem dočetla Anna Dressed in Blood (recenze brzy),po roce navštívila knihovnu, přečetla jsem si čskou verzi Zavrženého a momentálně čtu Váhání/Linger. Něco na tom bude, být nemocná a

číst knihy jak na jezdícím páse...
Každopádně již a pár dní vypukne nejočekávanější událost tohoto...týdne (stále je tu to s Chrisem), a to mezinárodní Veletrh Svět knihy Praha 2012, tedy svátek nás všech knihomolů a autogramiáda Patricie Briggs. Budu se těšit na všechny, kdo dorazí :)

Pro více informací o programu: http://www.bookworld.cz/indexcz.html

S.

Čtení naslepo #1, Květen

8. května 2012 v 19:29 | Sayury

Jelikož jsem velice zanedbávala to-read list na GR, mám tam ubohých 63 knih :D
Na stránkách mi pak bylo vygenereováno číslo 40, což je Anna Dressed in Blood od Kendary Blake. Tu jsem si ke svému překvapení zadala v září 2011. Tak tedy na měsíc květen mám Annu v krvavém :D


Meme Čtení naslepo od Luu!

8. května 2012 v 19:17 | Sayury

Po dlouhé době se opět zapojuji do meme, tentokrát od Luu.

O co jde?


K zapojení je třeba mít účet na GR, nebo jakýkoliv sepsaný seznam knih, které byste si chtěli přečíst. Pak už stačí jen najet na http://www.random.org/, kde si zadáte maximální počet knih, který máte uvedený na listu (minimální je samozřejmě jedna), dáte generovat a voilá, máte vygenerované číslo knihy, kterou budete číst na tento měsíc!
Pak už stačí jen napsat článek, ve kterém bude vygenerované číslo a kniha, kterou budete číst. Svůj link umístíte do linkovače na stránkách Luu a můžete začíst číst! :)Odkaz dračích jezdců počtvrté

7. května 2012 v 20:46 | Sayury |  recenze

Inheritance - Christopher Paolini*

Originální název: Inheritance (Inheritance #4)**
Počet stran : 672 (CZ) / 860 (EN)
Rok vydání : 2012 (CZ) / 2011 (EN)
Nakladatelství : FRAGMENT
Hodnocení: 4/5


Anotace:

Je to teprve nedávno, kdy Eragon - Stínovrah a Dračí Jezdec - byl chudý farmářský chlapec a jeho dračice, Saphira, pouhým vejcem v lese. Nynyí však osud celé země leží v jejich rukách. Dlouhé měsíce tvrdého tréninku přinesly mnohá vítězství a naději, avšak i obrovská zklamání. Stále však před nimi stojí hrozba, které budou muset jednou čelit: Galbatorixovi. Mají však jen jeden pokus. Budou dostatečně silní a připravení? Eragon se Saphirou došli dál, než kdokoliv jiný před nimi. Budou ale schopni svůj úkol dokončit?

Christopher Paolini naživo

5. května 2012 v 19:26 | Sayury |  La vida
Ať už jsem si setkání s autorem knih o Dračích Jezdcích představovala jakkoliv, ani v nejdivočejších snech by mě nenapadlo, že s ním vůbec budu mluvit. A stalo se.
Ačkoliv se autogramiáda konala oficiálně od 4 hodin, fronta se začala utvářet již kolem jedné hodiny, když jsem tedy přišla v půl čtvrtý, fronta končila nahoře u koně..! Naštěstí tam byly dobré duše, ke kterým jsem se vydala a dočítala posledních 20 stran, co mi zbývalo.

Když jsem dočetla knihu, málem jsem se rozbrečela (nebudu spoilovat). V 16:15 se konečně objevil Chris a prostřednictvím obrazovky a repráků nás všechny pozdravil. "Bohužel nemluvím česky, a proto Vám něco řeknu elfsky." Řekl a všichni se začali smát. Myslel to vážně. Hned na to spustil elfštinou, načež byl odměněn bouřlivým křikem a potleskem. Autogramiáda mohla začít.

Celou hodinu a půl (a někteří více jak tři hodiny) jsem se nehnula z místa. Pak, krůček po krůčku, jsme se dostaly až k eskalátorům, které nás dělily od Chrise. Konečně nás pustili a zanedlouho jsme se blížily ke stolku, kde seděl usměvavý Chris. Každého se na něco zeptal, poděkoval mu za přečtení knihy a rozloučil se. Když jsem došla na řadu, neudržela jsem se a spustila. Jak jsem začala, nemohla jsem přestat.

"Zrovna před chvilkou jsem dočetla knihu - byla jsem opravdu nadšená!!" Lidé okolo se zasmáli.
"Víte, měl byste napsat knihu o Angele, ona je úplně nejlepší!!" Musela jsem vypadat jako jeden z těch šílených fanoušků. Chris se zasmál.
"Vlastně chystám pátou knihu, kde budou Angeliny příběhy. Ale teď si dávám pauzu." Překvapilo mě to.
"Vážně?! No to je úžasné!! Měl byste hned začít!!Nemůžu se dočkat!"
"Vlastně uvažuji, že napíšu nějaké sci-fi."
"Žádné obavy, to si rozhodně přečtu!" Chris se zasmál a podal mi třetí podepsanou knihu.
"Děkuji Ti. Měj se." Vzala jsem všechny knihy, poděkovala mu a s jásotem utíkala ven.
Vůbec jsem nemohla uvěřit, že jsem stála před Chrisem, který mi podepsal knihu s věnovýním a mluvila sjem s ním. Ještě teď mám v sobě obrovskou dávku adrenalinu a nejspíš i zážitek na celý život.