Rachel Hawkins - Demon glass

24. dubna 2012 v 1:39 | Sayury |  recenze

Rachel Hawkins - Demon glass

Český název: Čarodějnice z Hex Hall 2 : Démonův střep
Počet stran v originále: 368
Vydáno: 22. března 2011 nakladatelstvím Hyperion Book CH
Plánované vydání v ČR: 2012/07
Nakladatel: Knižní klub
Žánr: YAF
Hodnocení: 4/5

!!! OBSAHUJE SPOILERY !!!

Anotace:

Důvod, proč Sophie Mercer byla poslána do Hex Hall, byl, že je čarodějka. To všechno ovšem bylo předtím, než zjistila malé špinavé rodiné tajemství a skutečnost, že velice nadějná známost Archer Cross patří je špehem L'Occhio di Dio, organizace, která se snaží všechny nadpřirozené bytosti vyhladit z povrchu zemského. Špatně.

Aby toho nebylo málo, zjišťuje, že je jednou ze dvou jediných žijících démonů na světě. Druhým je její drahý otec, který se zřejmě zapomněl zmínit. Špatně.

Sophiiny schopnosti však ohrožují životy jejich nejbližších a proto je rozhodnutá odjet do Londýna, kde bude zbavena svých schopností. Po příjezdu ovšem zjišťuje šokující zprávu - její noví přátelé jsou též démony. Což znamená, že někdo z neznámého důvodu vyvolává démony. Špatně.

Mezitím se L'Occhio di Dio snaží chytit Sophie, koho jiného k tomu použít, než Archera. Ještě štěstí, že už k němu Sophie nechová žádné city. Nebo snad ano?


Chtěla jsem si počkat na české vydání knihy. Vážně. Kyž jsem ale zjistila, že by kniha měla pravděpodobně vyjít až v červenci, hrůzou mi vstaly vlasy na zádech. To bych pravděpodobně nevydržela. Čekání nečekání, pustila jsem se do čtení v originále... Po několika prvních větách jsem se ocitla zpátky mezi zdmi Hex Hallu a stala jsem se neviditelným pozorovatelem Sophiina života.

První kapitola zavede čtenáře do pracovny ředitelky Casnoffové, kde se rozhodne o jejím odjzdu do Londýna. Po nějaké době se Sophie konečně dostává do Anglie, kde se seznamuje se svými novými "kamarády - démoníky".
Nick a Daisy jsou velice zajímavými postavami v knize, kterým jsem ovšem rozumněla úplně nejméně a to již od samého začátku. Dva mladí lidé, kteří byli nedobrovolně proměněni v démony a ponecháni bez jediné vzpomínky na minulost. Až do samého konce si nikdo není jistý ani jejich minulostí, ani loajalitou.

Díky tomu, že se Sophie nachází půl světa daleko od svého domova a matky, má konečně příležitost poznat svého otce, hlavu rady a jednoho z mála existujících démonů. Sophiiny první reakce se mi zdály pochopitelné - kdyby mi do života po x letech vstoupil člověk, nesoucí "titul táty", taky bych nebyla dvakrát milá. Poté, co mu ale dala šanci, mi byla Sophie bližší, než kdy předtím. Snad proto, že jsem stejná. Každý si zaslouží druhou šanci.
Ačkoliv se Sophiin otec jevil jako vážný a nudný člověk, postupem času jsem si ho oblíbila. Stále tu však byla jistá odměřenost, kterou si pokaždé udržoval a která byla občas vážně iritující. Objevil se mi záblesk ze života. Možná proto to bylo tak iritující...Kde jsou ty "vztahové happyendingy"?

A pak je tu Archer. Božský Archer, dokonalý Archer,Archer s poznámkami tak hloupými, že ho nejde nemilovat.A hlavně Archer pracující pro L'Occhio di Dio, nacházející se v Londýně. Archer snažící se dostat k Sophie a přesvěčit ji, že ji nechce zabít. Archer klaďas, nebo Archer záporák? Jak si Sophie před velkou bitvou zvolí?
Po přečtení posledních vět jsem v duchu začala chrlit nadávky (uprostřed vyučovací hodiny se to nahlas úplně tak nehodí). Proč to muselo u všech všudy skončit tak, že budu muset zoufalet shánět další díl?!
Od knihy jsem očekávala humor, napětí a chvíle, kdy se budu tvářit jako úplný blbeček (povětšinou to bývají trapné chvíle, kdy se objeví kluk, který není úplně k zahození a Sophie si to též myslí). Dočkala jsem se všeho, tudíž si nemůžu stěžovat na nesplněná očekávání. Začátek byl tak trochu ucouraný, ale když vynechám tuto skutečnost, čas mi nad knihou velice rychle a přjemně utíkal.

Co se týče obalu, jsem nadšená. Jak u prvního, tak i u druhého dílu se velice povedl;tak si tak říkám, kdo je ta hezká tvářička, podle které mi v podstatě vznikla určitá představa o tom, jak by Sophie mohla vypadat.
Jelikož jsem to četla v angličtině a česká verze ještě nevyšla, těžko můžu posoudit překlad, můžu však s radostí říci, že se jednalo o jednoduchou angličtinu a čtenáři by se tak neměli zaleknout jazyka.

Kniha má veliký potenciál stát se opravdu oblíbenou, na to, aby si prorazila cestu mezi hromadou dalších autorů má síly dost. Vždyť už teď se o ní hodně mluví a rating na GR má momentálně 4.27, což není málo.
Druhý díl se mi velice líbil a já doufám, že čtenářky ve věku 15+ v něm najdou minimálně stejné zalíbení, jako jsem v něm našla já.

Třetí díl vyšel v originále 13. března letošního roku a tak si při nejbližší příležitosti půjdu sehnat jeden výtisk, který má mimochodem velice pěknou obálku :-)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Terez_16 Terez_16 | 24. dubna 2012 v 21:12 | Reagovat

recenze je super. Tvoje pocity, které jsou v ní zahrnuté mi připadají jako dobrý nápad. "nová" verze je skvělá. :) Začínám přemýšlet, že bych si tuhle knihu taky přečetla! :D

2 Velká huba Velká huba | 27. července 2012 v 17:08 | Reagovat

Ale tohle je 2. díl, tak si kup nejprve první :D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama