L.J.Smith - Temné vize

21. dubna 2012 v 1:18 | Sayury |  recenze
L.J.Smith - Temné vize - Posedlost

Originální název : Dark visions 2: The Possessed
Počet stran: 245
Vydalo nakladatelství FRAGMENT v roce 2012
Hodnocení : 3/5

!! OBSAHUJE SPOILERY !!

Kait, Lewis, Anna, Robb a Gabriel se rozhodnout opustit Institut a najít místo z fotky, místo ze snu. Jak ale najít místo, o kterém se jim jen zdálo? Je milion a jedna možnost, kde by mohlo být a čas je k nim neúprosný, čím déle cesta za hledáním tajemného domu trvá, tím větší je pravděpodobnost, že je Zetes najde...


Druhá kniha začíná útěkem, tedy přímo navazuje na poslední kapitolu prvního dílu, což nebývá zvykem. Kniha je výbornou oddechovkou, kde jediné, co je třeba udělat, je položit se a nechat se unášet příběhem, který sice neoplývá příliš složitým dějem, zato pobaví i pobouří.
V příběhu se ubjevilo několik vtipných pasáží, co mě trošku nudilo byla předvídatelnost celého příběhu a nekonečné čekání, kdy si ta nána konečně vybere Gabriela, namísto dokonalého, hodného, úžasného Robba. V ději nalezneme určitou naivitu a dětinskost postav, která se projevuje hlavně chováním každého jedince.
Přes všechnu tu kritiku musím však znovu vynést jeden neuvěřitelný fakt, a to je, že kniha byla poprvé vydána v roce 1995, tj. před zhruba 17 lety, v době, kdy zařízení a technologie, o kterých se v knize píše, byly teprve ve vývinu. Je tedy obdivuhodné, když se podívám zpětně, že mi nic nepřišlo divné, koneckonců, je to 17 let a za tu dobu se stalo spoustu věcí a to hlavně v oblasti technologie.
Ať tak či onak, jedno se musí nechat, a to jest, že čas s takovou oddechovkou přímo letí - ještě ve stejný den jsem byla hotová. Mlaďoši ve věku 11 - 16 let by mohli knize přijít na chuť a jelikož je hlavní hrdinkou slečna, své fanoušky si pravděpodobě získá mezi stejným pohlavím :)
Další díl bych si přečetla už jenom pro klid na duši a proto, abych věděla, jestli se ti dva konečně dají dohromady, to nekonečné chození okolo horké kaše mě začíná kapku dráždit.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Domča Domča | Web | 3. října 2012 v 18:16 | Reagovat

Presne si opísala to čo si myslím o tej knihe :-D
Naozaj pohodové čítanie a to s tým tetím dielom tiež súhlasím :D nerada nechávam nejakú sériu kníh nedočítanú

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama