Jenny Han - The Summer I turned pretty

8. dubna 2012 v 16:19 | Sayury |  recenze
Jenny Han - The summer I turned pretty
verze : EN
počet stran : 276
Vydáno v roce 2009 nakladatelstvím Simon & Schuster Books For Young Readers

Hodnocení : 3/5

Belly měří svůj život na léta. Všechno dobré a magické se děje v měsících prázdnin - červenci a srpnu. Zimy jsou tu jednoduše na odpočítávání týdnů do dalšího léta. Do léta v domě u pláže se Susannah, Jeremiahem a Conradem. Jeremiah a Conrad jsou bratři, kteří ji znají již od dětství. Jedno léto se však vše změní a stane se to, co se mělo stát již dávno.Retrospektivní vyprávění Bellynýho života je poněkud matoucí, ale s trochou sarkasmu mohu dodat, že jsem se již u desáté kapitoly začala orientovat. Kniha je převážně vyprávění o dětství na pláži, kapitolka od kapitolky je tedy nudnější a nudnější. Sem tam se objeví nějaký ten ctitel, osoba bližná vrhne tajemný pohled a pak se zas nic neděje. Konec knihy měl být dojemný, na můj vkus byl však nemastný neslaný, nebo tedy velice typický pro tento druh četby.

Můj objektivní názor je takový, že se kniha nijak příliš nevyznamenala, tedy nic, co bychom neznali. V jiných ohledech se mi kniha velice líbila, The summer I turned pretty je přesně ten druh četby, který si nejvíce užijete v létě. Příběh je velice jednoduchý, avšak v jednoduchosti bývá síla a tak je to i v tomto případě. Letní lásky, moře, zábava, ale i pláč. Takové je každé léto. Takové léto by měla prožít i Belly.

Jak jsem již jednou zmínila, kniha nenese nic nového a hlubší význam bych v ní nehledala. Jako letní čtení bych to ovšem rozhodně doporučila.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama