Garth Nix přichází s další knihou!

25. dubna 2012 v 17:38 | Sayury |  Novinky ve světě
"Třikrát jsem zemřel a třikrát se znovu zrodil, ačkoliv mi ještě nebylo ani dvacet pozemských let. Toto je příběh o mých třech smrtích a životě mezi nimy. Mé jméno je Khemri."

První kniha pro starší čtenáře od dob uzavření Starého království. Jestli je zde něco, na co si stojí za to počkat, pak je to nepochybně tohle.Jsou zde tři úmrtí knížete Khemriho. Je sledován, jak se trénuje, aby se stal vládcem říše, vylepšeným člověkem vybaveným biologickými a technologickými zbraněmi, které ho učiní rychlejším, silnějším a chytřejším, než je obyčejný člověk. Nemluvn a hlavní výhodě: když zemře a bude považován za hodného života, znovu se zrodí.
Což je jen dobře, protože se Khemri dozvídá krutou pravdu: je zde deset milionů dalších jako je on a kadžý chce smrt toho druhého, protože vládnout může jen jeden...


Populární australský spisovatel Garth Nix vytvořil další velice slibný kousek, kterému zajisté podlehnout všichni příznivci Starého království a "klíčů" každého nového dne. Kniha vyšla 8. dubna tohoto roku, kdy se překladu dočkáme v Čechách, to je zatím ve hvězdách. Zde byly přeloženy všechny tři díly Starého království (Sabriel, Lirael,Abhorsenka), Za zdí a několik "dní". Zde však příliš velký ohlas nevyvolaly, navzdory úžasným příběhům, které svou originalitou zůstanou věčné, narozdíl od některých vydaných v dnešní době.

Na GR dostala kniha velice vysoký rating a já osobně nepochybuji, že si ho zaslouží, ačkoliv jsem ji ještě nečetla. Protože Garth Nix je opravdový mág a kouzlu jeho knih se dá těžko podlehnout.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama