Melanie Rose - Má noc je tvůj den

12. února 2012 v 23:18 | Sayury

"Věříš, že každý má nějakou duši?"
"Myslíš, že naše duše určují, jací lidi z nás budou?"

Všechno, co se děje, se děje z nějakého důvodu, nic není náhoda.
Jessica Taylorová vede normální život workoholika a vlka samotáře do dne, kdy do ní uhodí blesk. Po pár dnech se probudí z komatu, necítí se však úplně ve svém těle. Doslova. Jessica se totiž probouzí do těla Lauren Richardsonové, matky 4 dětí, ženou puntičkářského manžela. Druhého dne se však probouzí do svého těla.
Byl to snad jen zlý sen? Po zavření očí zjišťuje, že to bylo všechno, jen ne sen. Od toho dne je Jessičina duše přinucena žít dva životy - ten svůj a život Lauren, která pravděpodobně zásah bleskem nepřežila. Alespoň její duše ne, prtože, očividně, tělesná schránka zůstala. Jak dlouho ale Jessica zvládne žít život druhé osoby, když není schopná se pořádně zařídit ve svém vlastním? Nemluvně o problémech, které měla stará Lauren, počínaje nevěrou...


Otázka reinkarnace nás provází od počátku věků, ne každý tomu však dokáže uvěřit. Ačkoliv kniha byla směs lehké oddechovky a ženského románu (i když vzhledem k počtu stran, románku) a příběh se pohyboval na pomezí absurdity, něco měla do sebe. Každý si zaslouží druhou šanci, a když ne pro sebe, tak alespoň kvůli ostatním.
Myšlenka knihy byla, alespoň podle mě, velice jasně vyjádřena. Možná mě trochu mrzel konec, který byl na mě asi příliš urychlený (no jó nó, já jsem na ty složité příběhy a zamotané vztahy), ale zato ten epilog...ten jsem tedy nečekala. Připomnělo mi to knihu od B.L.Weisse - spřízněné duše vždycky jednou setkají, pokud ne v tomto životě, tak určitě v tom dalším.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 25. února 2012 v 18:27 | Reagovat

Já když jsem tuhle knihu četla, tak jsem z ní byla úplně nadšená! :) Ohodnotila jsem jí myslím  hvězdičkami. I když je pravda, že ten mohl být trochu více promyšlený.. ale na druhou stranu, četlo se to úplně samo. A ten koloběh obou životů byl tak skvěle napsaný, že jsem se do toho dokázala hrozně dobře dostat. I hlavní hrdinka byla strašně sympatická. Dokonce jsem u závěru brečela.. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama