Únor 2012

Mami,tati, co je to život?

22. února 2012 v 15:38 | Sayury |  téma týdne
Ačkoliv často vrtíme hlavou nad tím, co nám naši příbuzní, nejčastěji babičky, kladou na srdce, vždycky mají jejich slova něco do sebe. Proč by mi je babi jinak říkala, kdyby na nich nebylo něco málo pravdy? Na jednom z takovýchto "babiččiných moudrých slov" Nic tě nenaučí tolik, jako škola života, přeci jen něco bude.

celý článek

G.G.Marquéz - O lásce a jiných běsech

19. února 2012 v 15:51 | Sayury |  recenze
První kniha od Marquéze, kterou jsem četla. A rozhodně nezklamala.

Sierva María, dcera markýze de Casalduera, je pokousána psem nakaženým vzteklinou v den svých dvanáctých narozenin. Její otec ji nakonec svěří do kláštera sv. Kláry, kde by se o ni měli postarat. Tam však Sierva María nenachází žádné pochopení, jen opovržení a nechutenství vůči ní. Sierva, vyrůstající mezi černošskými otroky, se řídí pravidly svými, nemluví a nekomunikuje. Církev se rozhodne pro exorcismus, tedy vyhnání ďábla, který údajně v Siervě přebývá.
Tehdy poznává šestatřicetiletého kněze Delauru, který se do Siervy bláznivě zamiluje a namísto Satana nachází lásku. Ta, ačkoliv opětovaná, nedojde šťastného konce.

Ačkoliv se láska této nešťastné dvojice jeví být něčím až zvrhlým, ve skutečnosti je mnohem hlubší a čistší než ta, na kterou jsme v "našich" evropských vodách zvyklí (děj se odehrává koncem 18. století v Columbii).
Než jsem si přečetla tuto knihu, měla jsem za to, že Marquéz je jen další páprda s nudným psaním. Ve skutečnosti je to opravdu mág. Na zhruba 120 stran dokázal vtěsnat nádherný, avšak tragický příběh popisující běs, kterým je podle Marquéze láska.

Pro Eumenidas/Anu : Vím, že budeš určitě číst tenhle článek, vzpomněla jsem si na tebe při čtení této knihy. Není dlouhá, má cca 125 stran. Bude se ti líbit. Vím to. :-)

Melanie Rose - Má noc je tvůj den

12. února 2012 v 23:18 | Sayury

"Věříš, že každý má nějakou duši?"
"Myslíš, že naše duše určují, jací lidi z nás budou?"

Všechno, co se děje, se děje z nějakého důvodu, nic není náhoda.
Jessica Taylorová vede normální život workoholika a vlka samotáře do dne, kdy do ní uhodí blesk. Po pár dnech se probudí z komatu, necítí se však úplně ve svém těle. Doslova. Jessica se totiž probouzí do těla Lauren Richardsonové, matky 4 dětí, ženou puntičkářského manžela. Druhého dne se však probouzí do svého těla.
Byl to snad jen zlý sen? Po zavření očí zjišťuje, že to bylo všechno, jen ne sen. Od toho dne je Jessičina duše přinucena žít dva životy - ten svůj a život Lauren, která pravděpodobně zásah bleskem nepřežila. Alespoň její duše ne, prtože, očividně, tělesná schránka zůstala. Jak dlouho ale Jessica zvládne žít život druhé osoby, když není schopná se pořádně zařídit ve svém vlastním? Nemluvně o problémech, které měla stará Lauren, počínaje nevěrou...

Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách - A.&B.Peaseovi

12. února 2012 v 22:30 | Sayury |  recenze
Jak respektovat a možná i trochu porozumět opačnému pohlaví? Jak se vyhnout hádkám s partnerem a zbytečně rozbitému nádobí? Bestseller Proč muži neposlouchají a ženy neumí číst v mapách od Allana a Barbary Peaseových nás seznamuje s myšlením obou stran - jak ženy, tak i muže. Bravurně, jen aby bylo jasno hned na začátku.

V 11 zajímavých kapitolách je neuvěřitelné množství informací, které se rozhodně nejednomu budou jednou v životě hodit. Ač se to bude zdát neuvěřitelné, naše chování je ovlivněno předky - těmi, kteří se hnali ještě za mamutama.

Proč strávil Mojžíš čtyřicet let putováním po poušti?
Protože se nechtěl ptát na cestu.

Jack Fletcher, Angličan mezi Japonci

8. února 2012 v 17:52 | Sayury |  knihy
Ztracen v Japonsku, nalezl rodinu.

Ačkoliv jsou to již skoro 4 roky, co vyšla první kniha o mladém samurajovi Jackovi, sláva knih stále přetrvává a za necelé tři týdny by měla světlo světa spatřit Chrisova sedmá kniha s názvem The Ring of Wind. Co pohání Chrise ke psaní a proč si tolik mladých lidí oblíbilo tento příběh?


První kniha s názvem Cesta válečníka se odehrává v Japonsku v 17. století, kdy je anglická loď u pobřeží napadena piráty a celá posádka krutě povražděna.
Jediný, kdo tento masakr přežije, je mladý Jack Fletcher. Jeho otec, první důstojník, John Fletcher mu stihne před smrtí předat úkol, který se později zdá být velmi obtížným - vzít rutter (námořní deník, ve kterém jsou vyznačeny veškeré trasy a polohy ostrovů, etc.) dřív než piráti a utéct.
Nešťastnou souhrou okolností však Jack padá do oceánu, odkud ho později zachrání Masamoto Takeshi, který ho poté adoptuje.
Jack se tak začne učit v Masamotově škole samurajů, kde nalézá nové přátele, ale i nepřátele, kteří usilují o jeho život. Dokugan Ryu, ninja, který zabil jeho otce, je však stále na svobodě a snaží se všemi možnými prostředky získat rutter. Ať to stojí, co to stojí.

L.J.Smith - Temné vize

2. února 2012 v 22:49 | Sayury |  recenze
Kaithlyn je společenský vyděděnec, kterého se každý bojí. Můžou za to její pohled, kterému se každý vyhýbá. Kait má totiž jasnovidecké schopnosti, kdy pomocí výkresů je schopna vidět budoucnost - často děsivou a často velice pozdě.
Kait však z nenáviděného města zachraňuje Joyce, od níž dostane nabídku: rok výzkumu za nepředstavitelnou sumu a preferencemi na nejlepší vysoké školy.
Tuto nabídku od dr. Zetse dostanou 4 další výjimeční - Anna, Lewis, Robb a Gabriel. V pěti tak žijí v Institutu spolu s Joyce a Marisol a podstupují každodenní testy.
Něco je však špatně, Marisolino podivné chování přiměje Kait oznámit ho Joyce. Krátce poté je Marisol nalezena na podlaze,téměř bez známky života. Kait se nedokáže zbavit pocitu, že je něco v nepořádku.
Co je pilotní studie? O co jde v projektu Černý blesk? Kait se svými spolubydlícimi pomalu zjišťuje pravdu o experimentu, který by je mohl stát život...