Mnoho životů, mnoho mistrů - Brian L.Weiss

29. ledna 2012 v 1:08 | Sayury |  recenze
Dr. Brian L. Weiss vedl poklidný život, spokojené manželství a ordinaci, kam k němu chodili lidé, aby jim pomohl. Jako lékař a psychiatr byl doporučen a posléze vyhledán mladou Catherine, která měla strach z celého světa a trpěla úzkostmi.
Když klasické léčebné metody nezabíraly, rozhodl se Brian použít hypnózu, co se však stalo, mu obrátilo život naruby.
"Vidím bíle schody. Vedou k nějakému domu, k velkému bílému domu s pilíři. V předu je
otevřený. Nemá dveře. Mám na sobě dlouhé šaty...z hrubého materiálu. Vlasy spletené do copu, dlouhé, světlé."
To mě dočista zmátlo. Nechápal jsem, co se děje. Zeptal jsem se jí, který se píše rok a jak se jmenuje. "Aronda...Je mi osmnáct. Před domem vidím tržiště. Vidím koše...Nosí je na ramenou. Bydlíme v údolí... Není tam voda. Je rok 1863 před Kristem. "


Catherine se dostala dál, než Brian zamýšlel. Do minulého života, který prožila a který ji nějakým způsobem ovlivnil. Brian, lékař a vědec, zprvu odmítal přiznat, co bylo očividné.
Šlo o reinkarnaci.
Skrze Catherine začali k Brianovi promlouvat dokonale vyvinuté duše, nacházející se mimo tělo - Mistři. Brian stále nedokázal uvěřit tomu, co se dělo, až teprve Catherine mu otevřela oči.

"Usoudil jsem, že se nachází v období mezi životy.(...)"
Je tu Váš otec a Váš syn, ten je ještě malý. Váš otec říká, že ho znáte, protože se jmenuje Avrom a jmenuje se po něm Vaše dcera. Také jeho smrt způsobilo srdce. I u Vašeho syna sehrálo srdce důležitou úlohu, bylo totiž nevyvinuté. Jeho duch je velice vyvinutý. Svou smrtí vykoupil vinu rodičů. Také Vám chtěl ukázat, že medicína na vše nestačí, že její možnosti jsou značně omezené."

Šokující na tom všem bylo, že Brian nikdy o svém synovi, který zemřel krátce po porodu, nemluvil. Catherina na to nemohla nijak přijít, jak to tedy bylo možné?
Život dr. Weisse nabral nový směr.


Po přečtení "Jen láska je skutečná" jsem chtěla jen jedno: víc a víc. Je obrovský rozdíl, když čtete příběh, ač krásný, tak stále vymyšlený a něco, co nemůže být pravda a přesto víte, že musí, jak jinak vysvětlit, že se Catherine vyléčila? Jak vysvětlit hluboké znalosti z Egypta, ve kterém nikdy nebyla? Jsou věci, na které věda nestačí...
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Destel Destel | Web | 29. ledna 2012 v 18:23 | Reagovat

Tohle je myslím jedna z nejdůležitějších knih od Weisse (a pak ještě ta se žlutou obálkou). :D
Docela uvažuju o tom, že si je koupím domů...

2 Mamina 44 Mamina 44 | E-mail | 29. října 2014 v 15:39 | Reagovat

Toto byla moje první duchovní četby , dostala se mi do rukou jako novinka mezi ostatními, kdysi v knižních čtvrtcích, tehdy jsem "náhodou" pustila radio,  |"náhodou" jsem jela do okresního města a tam ji měli. Bylo to krátce po roce 1992, kdy mi zemřela maminka a popravdě jako  do  té doby zapřísáhlé ateistce mi otevřela oči.

3 Martin Martin | E-mail | 8. dubna 2017 v 16:48 | Reagovat

Kniha působí podivně a nemohu pokračovat v jejím čtení. Autor jako nějaký psychologický jeliman. Nahrávky pokud vím nejsou etické a autor se nezmiňuje o jejich povolení. A další ... a to jsem vlastně zůstal na začátku...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama