Hush, Hush - Becca Fitzpatrick

6. ledna 2012 v 23:28 | Sayury |  recenze
Po dlouhé době jsem opět dočetla další knihu v angličtině, tentokrát Zavrženého od Beccy Fitzpatrick.

Plány Nory Grey byly jakékoliv, ale láska mezi ně rozhodně nepatřila. Navzdory své kráse a inteligenci, kterou by mohla na kluky použít, se o ně nezajímá, ač ji její nejlepší kamarádka Vee stále do něčeho tlačí. Nora však o žádného nejeví zájem, dokud se neobjeví Patch se svým bezstarostným výrazem a očima, které jakoby do ní viděly. Nora se bez jakékoliv soudnosti zamiluje do Patche, do kluka, který je všechno, jen ne svatý. Nejlepší věc, kterou kdy udělal, bylo, že se zamiloval do Nory. Nebo to tak alespoň vypadá.
Po sérii podivných událostí začne Nora pochybovat. Vypadá to, jako kdyby ji někdo pronásledoval a snažil se ji zabít.
Nora se ocitá uprostřed boje nesmrtelných a padlých. Teď jen záleží, jakou stranu si vybrat. Špatná volba ji může stát život. A nejen ten její.Po několika dlouhých týdnech jsem se konečně dostala ke čtení (vděčím za to hlavně volnu během Vánoc) a tím pádem i k Patchovi a Noře. Musím říct, že jsem z toho nadšená, ačkoliv nechápu, co všichni na té hodině biologie vidí :D
Poslední dobou se nějak často dočítám o hodiách biologie, Mercedesech,Jeepech a o Porsche jsem slyšela taky mnohokrát. Čím to je?
Co se musí knize nechat, je určitě nápad. Propojit kus Bible, kus jiné knihy, anděle a další "objekty", to vyžaduje velkou představivost. A Patch? Ano, pak tu máme Patche, sen snad každé holky: grázl s dobrým srdcem a ostřejším humorem. Umírám z Patche. Patch byl dobrý. Hodně.
Celkový děj nebyl špatný a musím říct, že jsem byla často na vážkách a ke konci se mi nepotvrdilo to, co jsem si o té a o té postavě myslela - bod pro Beccu!
Ačkoliv po přečtení téměř každé knihy jsem velice nadšená, většinou to po pár hodinách (či dnech) odezní. Zavržený je taková ta dnešní typická mládežnická četba, co má kluka, který je ďábelsky (v tomto případě andělsky) sexy a holku, která se ho bojí a pak odhalí jeho tajemství. Přichází bitka, slzy, nedorozumění, usmíření a happy end. Ale já tyhle příběhy prostě miluju, když jsou dobře napsané.
A ta obálka...! Ta obálka..! Výborná! Úžasná! Hustodémonskykrutopřísná!
Moje hodnocení je tedy kladné a určitě bych ji všem doporučila :)
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny Yanny | Web | 7. ledna 2012 v 4:19 | Reagovat

Miluju tuhle kníku a tuhle sérii. Protože miluju Patche. A mám hrozně ráda Noru. Těším se na trojku, hrozně moc.

2 Piece Piece | Web | 11. ledna 2012 v 22:18 | Reagovat

Na tuhle knížku se plánuju vrhnout už hrozně dlouho, všichni na ní pějí jen samou chválu... už bych se do toho asi měla dát, abych nebyla zase zaostalá jako ten blbeček :D jen jsi mi přivodila další dilema - anglicky/česky, jsem v koncích... každopádně děkuju za další důvod, proč se do toho dát, lehčího čtení není nikdy dost :D

3 Yukimaru-chan Yukimaru-chan | 24. ledna 2012 v 10:28 | Reagovat

Zbožňuju všechny 3 díly!Zbožňuju Patche,zbožňuju celý ten příběh!Dovolím si říct ,že mě baví víc než Potterovky a to už je,aspoň u mé osoby, něco!:)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama