Thomas Brezina - Kočičí holka, nový začátek

8. listopadu 2011 v 14:00 | Sayury |  recenze
Vidina znovuspatření svých údajně mrtvích rodičů dostane Kate až do vzdáleného New Yorku, obrovského města, kde se nemůže spolehnout na nikoho, jen sama na sebe. A prý i na slečnu Maineovou. Něco je ovšem špatně. Proč ji na každém kroku někdo pozoruje? Kdo byl muž v jejím pokojia co tam dělal uprostřed noci? Může vůbec věřit organizaci, která ji má údajně pomoci, nebo se opět stala obětí vědeckého výzkumu kvůli svým genům?

"I když byly články tak krátké a zněly tak bezvýznamně, pro Franka to byl důkaz, že měl ten chlápek pravdu: smrt Katie Collinsové byla sehraná jen na oko."

Katie - nyní Leonie - se ocitá v nepřátelském prostředí, půl světa od domova, kde ji mají všichni za mrtvou.
Pokud tak ale doopravdy nechce skončit, pravda musí vyjít najevo...


Dojmy:

Druhý díl Kočičí holky mě tedy upřímně moc nenadchl. Kniha se sice nečetla špatně, ale nevím, možná, kdybych ji bývala četla před dvěmi či třemi lety, nebyla bych tak kritická, jako jsem teď. Ačkoliv se pokračování kočičí holky vešlo do cca 380 stran, příběh byl místy opravdu zrychlený, nemluvně o klišé, které se tam občas nacházely. Konec přišel na můj vkus moc rychle, moc očekávaně a ruku na srdce, tak trochu i trapně.
Ovšem dívky ve věku 12-15 let by si tuto knihu mohly opravdu oblíbit, pokud nepropadly upírům či vlkodlakům, protože to pak Leonie Greenová nemá moc velké šance.
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 besaa besaa | E-mail | Web | 15. července 2014 v 17:23 | Reagovat

Nice posts,...I feel really happy to have seen your webpage and look forward to so many more entertaining times reading here

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama