Chrysa Dimoulidou, Deník ctihodné prostitutky

16. října 2011 v 17:39 | Sayury |  recenze
" Právě v den mých narozenin, 18.ledna 1938, máma odešla navždy. S bráškou jsme ji objali a plakali nad jejím mrtvým tělem. (...) Nebylo jí ani třicet let."

Dojemný příběh Řecké prostitutky Evženie Franku alias Dženy Samary ukazuje, že život dokáže být jak štědrý, tak i krutý. Hlavně krutý. Nyní již osmdesátiletá Evženie, velmi vážená paní v malém městečku Kastorie, se snaží žít svůj život a zapomenout na veškerá světla a záře Trumpy ve čtvrti Pirea, části města Athén, proslulé prostitucí.

" Nic není lepšího než láska...a Bůh je láska...a jeho slzy jsou z lásky k děvkám...a ne ze studu."

Známá jako madam Dženy ztratila na chvíli soudnost s Domenicem a pro jeho lásku začala dělat prostitutku. Kdo by to byl řekl, do paní, která má krásnou dceru a ještě krásnější vnučku, na kterou nedá dopustit, že vedla dříve takový život? Po letech ji však začne minulost dohánět. Ani chudoba, kterou jako malá trpěla, není tak hrozná, jako myšlenka zlomení srdcí svých nejbližších.
Originální název " Když Bůh pláče" je velmi vystihující, jelikož nás tato myšlenka provází celým příběhem. Na konci čtenář pochopí, že život jako takový není žádné peříčko, ale nikdy není tvrdší, než vy si dovolíte připustit. On je jen takový, jak se na něj díváte.Pro mě osobně je to jedna z knih, kterou když otevřete, musíte číst. Možná proto, jak je to reálné, možná proto, jak je to dojemné, smutné a zároveň krásné. Dočetla jsem a vydechla. Evženie našla svůj klid. I svou lásku.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 vestec vestec | Web | 12. ledna 2012 v 23:57 | Reagovat

Dobry clanek, hezky blog, podivas se na muj webik?

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama