Říjen 2011

{Day 07} Favorite series

31. října 2011 v 10:43 | Sayury
Chichi, tak to je teda výborné téma :D Je to už rok a kus, co jsem začala být seriálovým maniakem, ačkoliv tak trochu opožděným. Kvůli škole a dalším miliónům věcím jsem to všechno sledovala většinou až o prázdninách.


HIMYM. Prostě HIMYM. Miluju ten seriál, vždycky mě rozesměje. Miluju ty postavy. Miluju ty příběhy. A vážně by mě zajímalo, ko je matka Tedových dětí!!! :D


Make it or break it. Další láska. Nebýt nás - fanoušků - tak se ani nedočkáme další série. Seriál o gymnastkách, o životech, o cílech. Sama jsem dělala gymnastiku hoodně dlouhou dobu a jen omezený čas mě přinutil zůstat na úrovni "zábavy". Ano, chtěla jsem na vrcholovou, rodiče by mi to nedovolili, ale i tak jsem chtěla.


!!!! Vampire diaries !!!!
Nejvíc nejlepší a nejzvrácenější seriál všech dob! Miluju Stefana, miluju Damona a jeho líný pohled a hlavně zbožňuju Tylera a to jeho tělo áááách a Jeremyho. Vlastně když nad tím tak přemýšlím, tak obsazení je velmi velmi pěkné :D Knihy mě zas tolik nenadchly...za to seriál...!Neuvěřitelně úžasný! :D

Já vim, jsem blázen :D Ale prostě Naruto.! Už jsem to neviděla asi půl roku, takže by nebylo od věci se na to podívat. Je to vážně srdcovka, miluju ty postavičky a ty morální poučení a myšlení těch postav.

Jestli by někdo zasloužil metál, tak ten, kdo tohle vymyslel. Pokud si chcete zabrečet, zasmát se a zavzdychat, tak rozhodně u tohohle seriálu.
Ne příliš chytrá modelka, která nabourá a dostane se do těla OBŘÍ superinteligentní právničky, která pracuje s jejím snoubencem, který právě přišel o snoubenku (modelku) a ona mu nemůže nic říct, protože ona není ona, tedy Debb, ale je Jane, která se svým ne příliš vypracovaným zevnějškem u něj nemá žádnou šanci. Já vim, je to zmatený. Ale dokonalý!

{Day 06} Your favorite song(s)

30. října 2011 v 0:24 | Sayury
Šílený. To abych začala chronologicky ku věku. Je pár nesmrtelných písniček, jako tyto :


- stojí za to poslechnout si jí a pro ty, co rozbrečí i kus polena, tak i na oficiální videoklip - budou Vám téct potoky slz, to Vám garantuju. Ačkoliv je v korejštině a nebýt překladu, tak ničemu nerozumim, miluju tu melodii...A vždycky budu.

- bez textu, hraná na pianě. Nedávno jsem našla dokonce text, ale bez něho je to prostě...dokonalé. Miluju ji.

- pokud jste viděli Narnii - Prince Kaspiana, tak ji budete znát. Další pecka. Prostě srdcovka :D

- Tak krásná.

- Jedna z písniček, která ovlivnila můj život - a do mého mladého dosud nepoznaného světa vstoupil hip-hop a rap :D Ale je opravdu nádherná, nevím, jestli zrovna pro odpůrce rapu, ale pro ty, kterým to nevadí...myslim,že ji ocení :)

- já vim, jsou to jen samý dojáky :D Další píseň, na kterou jsem narazila, když mi bylo tak 12-13. Jedna věc na písničkách je úžasná - jakmile se naučíte text, nikdy ho nezapomenete.

!!!! Miluju ji! Pro ty, co neporozumí, ať si zadají překlad, ten text je moc pěkný :)

Tak, nevědomky jsem tu udělala top 7 písniček, které se nějakým způsobem promítly v mém životě a většina z nich tu dokonce zůstala. Snad nejsem hudební barbar :/ :D

Brian L.Weiss, Jen láska je skutečná

29. října 2011 v 23:15 | Sayury |  recenze
Člověk, který pomáhá lidem otevírat oči a vzpomenout si. To je Brian Weiss, doktor, psychiatr, člověk, který se nebojí vkročit do míst dosud neprozkoumaných. Pomocí reinkarnační regrese se snaží pomoci lidem, které něco trápí, aby našli příčinu onoho problému. V jednodušších slovech se v podstatě snaží popřít slavnou frázi "dokud Vás smrt nerozdělí". Smrtí to nekončí. Nikdy.
O tom se přesvědčila i Elizabeth, mladá žena, která měla problémy s muži a stále se nedokázala vyrovnat s matčinou ztrátou. Pedro, mladý Mexičan, utápějící se v zármutku po smrti svého bratra, se spoustou otázek a žádnou odpovědí o sobě samém též vyhledal pomoc dr. Weisse. Nikdo netušil, že po celou dobu terapie k Brianovi chodí dvě spřízněné duše, které se milovaly již v minulosti a osud je pokaždé rozdělil velmi krutým způsobem.
Dr. Weiss si to později uvědomil. Co teď? Říct jim pravdu, nebo je nechat žít "nový život", bez ohledu na minulost?

{Day 05} You and your best friend

29. října 2011 v 0:04 | Sayury

Asi by mě zabila, kdybych tu zveřejnila jedinou fotku s jejím obličejem (před několika dny jsem jí teprv odeslala adresu blogu - doufám, že toho nezneužiješ! :D), takže tu máte takovou náhradu :D
Upřímně, pojem "nejlepší kamarád/ka" se mi moc nelíbí. Já "třídím" své přátele na "kamarády" a kamarády. Když už se tedy dostanou do skupiny "bez uvozovek", tak už to hodně znamená. K čemu je mít "nej kámo", kterou pak za rok pomlouvám kdesi támhle? (Někteří to tak dělají...) Ale z těch málo lidí, kteří jsou kamarádi, tak ona - Míša - vychází jako vítěz. Samozřejmě, občas bychom se uškrtily, ale i o tom to je. A já věřím, že tohle přátelství bude na dlouho dlouho dlouho dlouhatánsko.
Jenom přítel Vám řekne, kdy vypadáte naprosto příšerně, v čem vypadáte příšerně, jak příšerně jste se zachovali a svůj názor Vám vmete do tváře. Těhle lidí si já vážim víc než tzv. koček - ze předu lížou, zezadu škrábou.

Mishita, te amo! :D

{Day 04} Favorite quotes

28. října 2011 v 0:37 | Sayury

Pár oblíbených citátů, které si pamatuju zpaměti :) Jsou české, ty anglické už jsem zapomněla, ale i tak jsou velmi dobré a koneckonců, Čech je taky nevymyslel ;)

Na místa, kam stojí za to jít, žádné zkratky nevedou.
- Beverly Sills -

Život je jako jeviště, na kterém musíš stát, i když ti srdce krvácí, ty se musíš umět smát.

Až jednou přijde den, kdy na střepy rozbije se tvůj sen, neplač, zatni pěsti, vždyť říká se, že střepy přinášejí štěstí.

I nejdelší hodina má jen 60 minut.

Člověk by si přál být nesmrtelným a přitom neví, co dělat, když v neděli odpoledne prší.

Tělesné choroby dokážeme vyléčit pomocí medicíny,ale jediným lékem na samotu, zoufalství a beznaděj je láska. Mnozí lidé by dali život za kus chleba, ale mnohem více je těch, kteří by dali život za trochu lásky.
-Matka Tereza-{Day 03} Book you read more than once

27. října 2011 v 0:44 | SayuryTakže, je navýsost neférové, že to má být jen jedna kniha, tak jsem si to poupravila aspoň na tři :D
{Day 03} Book you read more than once
Rozhodně mladý samuraj, jehož první tři díly jsem přečetla asi třikrát a zbytek nebyl doposud přeložen a než zestárnu, přemýšlím, že bych si to mohla přešíst v originále, když už jakože anglicky umím :-D
Další v pořadí, kniha mého dětství, Letopisy Narnie. Ty jsem četla dvakrát, pátý díl - Kůň a jeho chlapec - nesčetněkrát.
A samozřejmě, láska mého života, Harry Potter. K Harrymu nemám slov. Tahle kniha mi prostě změnila život.
Bez legrace :-D{Day 02} A picture of place where you wanna live

26. října 2011 v 11:39 | Sayury

Fotka z místa, kde bych chtěla žít.

Katalánsko. Barcelona. Naprosto mi učarovala. Od první chvíle, co jsem ji spatřila. A když ne tady, Tak ve Španělsku obecně. Nebo v Singapuru.

{Day 01} A picture of place where you've been

25. října 2011 v 21:45 | Sayury
Akvadukt v Segovii. A Madrid obecně. Spoustu zážitků, spoustu vzpomínek. Ještě stále čerstvých. Úžasných 9 dní mého života.

(17)Knihy, které by si zasloužily víc pozornosti

25. října 2011 v 21:30 | Sayury
Haha, já vim, nějak jsem přeskočila dvanáct předchozích čísel...Nevadí :D Tak tedy, přináším TOP 7 knih, protože mě další nenapadly, a omlouvám se těm, na které jsem zapomněla. Jsou to knihy, na které ráda vzpomínám, které jsem četla více než jednou krát, u kterých jsem brečela jak malé dítě.

KNIHY, KTERÉ BY SI ZASLOUŽILY VÍC POZORNOSTI
1) Anne Bishop, Dark Jewells

A jo a jo a jo! Prostě to tu budu prosazovat. Dcera čisté krve a další díly byly prostě nejlepší. N-E-J-L-E-P-Š-Í ! Jestli kdy se mi nějaká kniha dostala pod kůži, tak orzhodně tahle.30 day challenge!

25. října 2011 v 14:26 | Sayury
Tak jsem chvilku bloudila po blozích, až jsem narazila na http://t-m-r.blog.cz, kde slečna vytvořila svůj challenge. Tak jsem si řekla, proč se nepřidat? A tak se stalo :-) Na světě je nová kolonka v menu - 30 day challenge ! Snad ti to nevadí :)

{Day 08} A letter for your best friends
{Day 09} A song that you know all the words to (or almost all)
{Day 10} A wish list for 15th birthday
{Day 11} A song that makes you sad
{Day 12} A picture of your favorite memory
{Day 13} A picture of your pet
{Day 14} Person you wish to meet
{Day 15} Favourite book
{Day 16} A song that describes your mood
{Day 17} A letter to yourself in five years
{Day 18} A song that makes you happy
{Day 19} An art piece (drawing for example)
{Day 20} A picture of someone who inspires you
{Day 21} A picture of your dreamed room
{Day 22} A song that makes you laugh
{Day 23} Favorite female character
{Day 24} A picture of somewhere you'd love to travel
{Day 25} Favourite movie
{Day 26} A picture of your dreamed house
{Day 27} Favorite male character
{Day 28} A song you loved before few years
{Day 29} A picture that inspires you
{Day 30} A picture of something you want to do before you die

Čas udělat zas něco nového!
:)
S.