Anne Bishop - Královna temnoty

21. září 2011 v 18:34 | Sayury |  recenze
Moje první hmatatelná kniha přečtená v angličtině a druhá kniha obecně přeštená v angličtině :D Prokousala jsem se nakonec a k mému překvapení, dokonce dost rychle! Tudíž je načase na další recenzičku na tuhletu parádičku, která vznikla perem úžasné spisovatelky Anne Bishop.

! OBSAHUJE SPOILERY ! (pro ty co nečetli předchozí díly)

Dlouhých třináct let uběhlo od doby, kdy se Jaenelle stala královnou malé Terreille a Daemon se vrátil z šíleného Království. Teď je vše jinak. Daemon se po dlouhých letech shledává se svým bratrem Lucivarem, otcem Saetanem a hlavně, se svou milou, teď již dospělou Jaenelle Angeline, královnou mocnější, než je sám vládce Pekla.
Rodinná idylka však končí až bolestně brzo. Hekatah a Dorothea plánují boj, který by měl rozhodnout o příštím vládci Temnoty. Blíží se válka - válka, která by měla rozhodnout o přežití krve. Již příliš milovaných zemřelo, aby se mohla Královna dívat. Další krev milované osoby prolita nebude, ani tatínkova, ani Lucivarova a už vůbec ne Daemonova. Je čas odplaty.

Závěrečný díl trilogie mě opravdu dojal, na konci jsem brečela jak malá holka. Miluju ty knihy, jsou úžasné, autorka do nich zakomponovala všechno, co se dalo a mělo tam být - lásku, krev, napětí, humor, vášeň a nenávist. Kniha by měla čtenáře dovést do určitého (nejvyššího) bodu a tam ho pustit, aby se na té dráze plné křiku, vzrušení i smíchu mohl plně oddat a to je přesně to, co Anne udělala. Nebyl díl, kdy bych se nudila, byla to jen jedna stránka za druhou plná smíchu i napětí a v neposlední řadě i pláče.
Co se mi moc líbilo byly postavy - milovala jsem je, téměř všechny! Každá měla svůj příběh a svou roli, kterou dotáhla až do konce, ať byl ten konec jakýkoliv.
Upřímně, těžko se hledají slova pro tuto knihu, v této době je pro mě opravdu speciální, alespoň co se týče nápadu/tématu/zpracování. Jaenelle se mezi upíry neztratí. To rozhodně ne.

Hodnocení : 10/10

 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 25. září 2011 v 2:55 | Reagovat

Dopis přišel předevčírem, hned jak budu mít čas tak ti odepíšu:) A Bratrstvo je náhodou super;-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama