Září 2011

Zas v pytli

30. září 2011 v 0:19 | Sayury |  Diary
Já vim,já vim. Ani jsem se tu neohřála a už zas mizim pryč. Vlastně moc ráda mizim pryč, jdu si užít posledních slunných dnů,než nastane tuhá zima ("The winter is coming") (Pro ty co nevědí, je to hláška z Game of Thrones :D) a já umřu někde s knihou pod peřinou a topením a bůhví čím (nebo kým?) ještě. Takže tak. Jdu se flákat. Zrovna čtu ctihodnou prostitutku a prokousávám se Scottem Westerfieldem (nejčastěji při nudných hodinách ve škole), ale kdo ví, jestli to dočtu jěště před návratem, koneckonců, jdu si naposled užít, tak ať to sakra stojí za to! :)
Desátého jsem zpět :)
Bůh s Vámi
S

Slunce svítííí,roste kvíítííí

26. září 2011 v 21:41 | Sayury |  Diary

Konečně po dlouhé době vysvitlo slunko tak, že jsme měli nějakých..slušnýých..asi 24°C !! Den byl tedy teplý, veselý, úžasný a uř se třesu na dny rovnováhy, kdy bude všechno v pr.... :) V pátek odlétám do Madridu (!!!!) a jinak přemýšlím, že si najdu nějakou oběť, která mi upraví design blogu, nebo se přemýstím na blogspot, i když to tak horký zas není, na blogu.cz jsem vyrostla, a moc se mi ho vzdávat nechce. Jinak jásám radostí - Z mých 6 mailů do nakladatelství se mi jedno ozvalo (a tři mě "vyfákli"), takže div neskáču po stropě :) Takže jdu něco dělat.
Bůh s Vámi
S

Anne Bishop - Královna temnoty

21. září 2011 v 18:34 | Sayury |  recenze
Moje první hmatatelná kniha přečtená v angličtině a druhá kniha obecně přeštená v angličtině :D Prokousala jsem se nakonec a k mému překvapení, dokonce dost rychle! Tudíž je načase na další recenzičku na tuhletu parádičku, která vznikla perem úžasné spisovatelky Anne Bishop.

! OBSAHUJE SPOILERY ! (pro ty co nečetli předchozí díly)

Dlouhých třináct let uběhlo od doby, kdy se Jaenelle stala královnou malé Terreille a Daemon se vrátil z šíleného Království. Teď je vše jinak. Daemon se po dlouhých letech shledává se svým bratrem Lucivarem, otcem Saetanem a hlavně, se svou milou, teď již dospělou Jaenelle Angeline, královnou mocnější, než je sám vládce Pekla.
Rodinná idylka však končí až bolestně brzo. Hekatah a Dorothea plánují boj, který by měl rozhodnout o příštím vládci Temnoty. Blíží se válka - válka, která by měla rozhodnout o přežití krve. Již příliš milovaných zemřelo, aby se mohla Královna dívat. Další krev milované osoby prolita nebude, ani tatínkova, ani Lucivarova a už vůbec ne Daemonova. Je čas odplaty.

Závěrečný díl trilogie mě opravdu dojal, na konci jsem brečela jak malá holka. Miluju ty knihy, jsou úžasné, autorka do nich zakomponovala všechno, co se dalo a mělo tam být - lásku, krev, napětí, humor, vášeň a nenávist. Kniha by měla čtenáře dovést do určitého (nejvyššího) bodu a tam ho pustit, aby se na té dráze plné křiku, vzrušení i smíchu mohl plně oddat a to je přesně to, co Anne udělala. Nebyl díl, kdy bych se nudila, byla to jen jedna stránka za druhou plná smíchu i napětí a v neposlední řadě i pláče.
Co se mi moc líbilo byly postavy - milovala jsem je, téměř všechny! Každá měla svůj příběh a svou roli, kterou dotáhla až do konce, ať byl ten konec jakýkoliv.
Upřímně, těžko se hledají slova pro tuto knihu, v této době je pro mě opravdu speciální, alespoň co se týče nápadu/tématu/zpracování. Jaenelle se mezi upíry neztratí. To rozhodně ne.

Hodnocení : 10/10


A co bude dál?

16. září 2011 v 22:00 | Sayury |  Diary
Tak nějak se zásekem v bodě nula přemýšlím, co bude dál. Teprv nedácno začala škola a já oficiálně umírám. A mám choutky předělat blog. A musím napsat recenze. Ne, nejdřív se musim vyspat.

Za sedmero horami a spousty hodinami letu

4. září 2011 v 20:08 | Sayury |  Diary

Moji milí, milí, nejdražší!
Po dlouhé odmlce je S. zas zpět, ready zavalovat blog svýma nudnýma žvástama. A kde že jsem se to poflakovala? Kdesi daleko v Asii, kde slova "silniční pruh" a "dodržování pravidel" se nenachází ve slovníku. Jo,ve Vietnamu. Doprava je tam vážně vtipná, dala by se snad i přirovnat k politické scéně v Čechách - naprostý chaos a čas od času oběť.
Při mých cestách se mi poštěstilo a dostali jsme se do Singapuru, kde jsem byla v UNIVERSAL parku, takže mam bambilion fotek a hlavně s kocourem v botách,Shrekem a Fionou, Glorií, tučňákama, Alexem a králem Julienem (Jelimánem) :D
Odletěla jsem 17.srpna a přiletěla 3.září a za tu dobu jsem byla 8 krát v letadla. Děsivý. Ale dost statistik, jsem doma, téměř živá (jak někdo může v 35°C onemocnět sakra?!) a připravuju se na svůj první školní den. Jo, prošvihla jsem ty předchozí, nejspíš jsem seděla v letadle,že...
No, výborná věc na Singapuru byla, že jsem tam objevila malé knihkupectví, které mělo tři uličky a bylo to masivně zaplněné knihami. Masakr. Téměř nulové DPH, takže si dovede představit, co to se mnou udělalo. Bohužel omezený počet financí a nedostatek dílů mi umožnil koupit si 3 knihy :
Queen of the Darkness od Anne Bishop, což je poslední díl trilogie Černých Drahokamů,za téměř směšnou cenu - 11 singapurských dolarů (dobrá,možná jsem trochu smlouvala) což je v Čechách v přepočtu 165 Kč (normálně se tu prodává za 339 Kč) !!!! Další kniha byla od Nicholase Sparkse (ano, ten pán, co píše knihy, po kterých oko nezůstane suché. Některé se dočkaly filmového zpracování - The Notebook nebo A walk to remember) The Rescue za další směšný peníz podobný tomuhle a třetí kniha byla od Martina - The Game of thrones (znáte ten seriál? Za mě má 11/10!!) za 17 dolarů, což je něco málo přes 250 Kč.!!
Prázdniny utekly jak voda a já se konečně objevila na české půdě. A teď je zas čas jít do školy. Co naplat, už bylo načase trochu toho stresu, aspoň zhubnu.. :D

Nejsem si jistá, jak fungovalo "meme" Back to the future a tak nevím, jestli ho obnovovat. Já dostala od Mishy nespočet dopisů a nehodlám se psaním končit, je to takový...vlastně pčesně takový, jaký jsem to chtěla. Udělat si kamaráda na druhém konci republiky a vyprávět věci, které máme společné,i ty, které ne. Budu ráda, pokud se vyjádříte k Back to the future.

No nic, jdu přemýšlet, jak nejvhodněji zaspamovat blog a jak se zítra v tu nekřesťanskou dobu probudím.

Búúch s Vámi
S.

Tomio Okamura - Umění vládnout

4. září 2011 v 18:58 | Sayury |  recenze

Naše země se řítí do zkázy a my klepeme na dveře, od kterých máme klíč.
Asi tak by se v jedné větě dala popsat nově vydaná kniha od Tomia Okamury Umění vládnout,ve které se autor zamýšlí nad chodem celého českého státu v oblasti ekonomiky, politiky, ekologie a veškerého národního cítění a patriotismu.
Ačkoliv je pan Okamura Čechem pouze částečným, myšlenkami, které vložil do pera, předčil mnohé své předchůdce i současníky.
Veškeré texty jsou jen holá fakta černá na bílém bez jakýchkoliv příkras či slibů, na která je možno narazit v politicky zaměřených textech, které se objevují nejčastěji v období voleb..

"Ono je jedno, jestli jsme Moravák nebo Japonec. Podstatné je, co umíme nabídnout jeden druhému. To nejdůležitější poselství Japonců světu je obecná pravda pro každodenní život, v míru i v čase bouře:
Naše cena není v tom, co máme, ale o tom, co dáváme..."

Ať tedy záměry k sepsání této knihy leží kdekoliv, asi bylo již načase, aby někdo beze strachu vyjádřil svůj postoj k problematikám dnešní doby a tohoto státu.