Zápisník jedné lásky/ The Notebook

9. července 2011 v 15:09 | Sayury


Pokud se rozhodnete pro nějaký šílený doják, u kterého oko nezůstane suché, tak pro tuto dobu je The Notebook úplně ideální. Vraťme se zpět v čase do první poloviny minulého století, kde se odehrál příběh jedné lásky, který si však musel na svůj šťastný konec ještě dlouho počkat.


Příběh nám začíná v sanatoriu, kde muž předčítá ošetřované ženě příběh dvou lidí. Dvou lidí, žijících v odlišných společenských vrstvách,Allie a Noaha. Ze začátku to byla jen pouhá letní láska, ze které se vyklubalo něco víc. Tomu však chtěla za každou cenu zabránit matka Allie a tak celá rodina odjíždí ze sídla a Allie se vydá na studie do Ameriky. Jejich odloučení tedy zapřičiní rodiče, ale i první světová válka, která přichází.
Po válce se Noah vrací domů a restauruje 200 let starý dům, který je stejně tak opuštěný, jako on. Allie se mezitím zasnoubí s úspěšným podnikatelem a svatba je na spadnutí.
Jednoho dne v novinách zahlédne Noahovu fotku s domem, který zrestauroval přesně podle jejích představ, přesně tak, jak si řekla před sedmi lety. Vzpomínky se vracejí zpět a Allie odjíždí zpět do Severní Karolíny, aby si vyjasnila jednu věc, která se táhne příliš dlouho.

Až na občasné scény, které byly opravdu přitažené za vlasy a bylo to sladší, než dokážu snést, to byl opravdu povedený film. Klasický romantický příběh s jednoduchou zápletkou, prostě oddechovka. Tohle však v sobě mělo víc. Ten konec, ten byl neuvěřitelný. Myslím, že Rachel McAdams a Ryan Gosling byli opravdu skvělým výběrem, jejich výkon (hlavně ten Rachel) byl opravdu úžasný. Takže jestli brečet, tak jedině u tohodle filmu! Za mě : 8/10.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 15. července 2011 v 21:01 | Reagovat

Tohle je nejkrásnější romance, kterou znám. Momentálně čtu knížku :))) ten příběh miluju.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama