Pevné pouto/ The lovely bones

9. července 2011 v 15:29 | Sayury
"Jmenuji se Susie Salmonová. Bylo mi čtrnáct, když mě zavraždil." Tak nějak bychom mohli zahájit celý příběh, ve kterém jde tajemno, fantasie a strach ruku v ruce. Příběh nám začíná na konci - na konci jednoho zmařeného života, života Susie Salmonové, která nestihla zrealizovat jediný svůj sen, která nedostala ani první polibek a musela zas odejít. Nezbývá jí nic jiného, než se stát pouhým pozorovatelem a sledovat, kam se ubírají životy jejích nejbližších a život jejího vraha, jejího souseda pana Harveyho. Toho Susina smrt dokázala uspokojit jen na chvíli a tak plánuje další zrůdnost na nové oběti.

Docela děsivý film, nebo přinejmenším smutný s pořádnou husinou na těle. Ačkoliv příběh je moc pěkný, bylo tam tolik záblesků a nesrozumitelných záběrů, že jsem se v tom pomalu začala ztrácet. Efekty a hudba byly ovšem na místě a udělaly s divákem přesně to, co udělat měly - staly se výborným doprovodem celého vyprávění a dodaly mu tak ty "grády". Tucci (pan Harvey) se tu opravdu předvedl a jeho výkon se dá považovat za úžasný, ale vážně nechutný, všechno jsem mu tak věřila, že se mi z něho zvedal žaludek. Jeho výkon,nutno říci, zastínil ostatní herce, ale je to ovšem pořád ta lepší možnost. Za mě 7/10.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Vendy Vendy | Web | 12. července 2011 v 11:09 | Reagovat

Viděla jsem nedávno (taky jsem o něm psala) a působilo to na mě přesně tímto dojmem. Tíseň, tichá hrůza a hnus. On byl vynikající, naprosto odporný, slizký a přitom nenápadně vypadající. Ty nejhorší scény jsou vlastně nastíněné - jeho precizní přípravy a taky jen občasné obrazy ukázaly, jakým způsobem byla vlastně Suzi zabita a "uklizena". Některé věci mi tam neseděly, ale jiné zase působily tak silným dojmem, že to přebilo všechny nesrovnalosti. Rafinovaný okamžik byl, kdy pan Harvey chytil Suzi, vzápětí střih na zavřená dvířka a pusté kukuřičné pole a následný střih na Suzi, které se podaří utéct. Že se věci mají jinak, dá se poznat o chvíli později...
Taky na mě zapůsobil moment, kdy Suzi sedí s panem Harveyem v podzemí a její rodiče a sestra servírují oběd a rozčilují se, že se Suzi zpozdila bez vysvětlení... Byla tam skvělé scény a nádherná hudba. Rozhodně nezapomenutelný film.

2 Yanny.)) Yanny.)) | Web | 15. července 2011 v 21:03 | Reagovat

Když jsem to viděla, úplně mě to změnilo. Od té doby si dávám pozor na všechny podezřelé týpky a říkám rodičům, kde jsem. Četla jsem knihu a ta je ještě 100x krutější, ale lépe udělaná. Pokud na to máš nervy, určitě si jí přečti. Mě se řadí k nejoblíbenějším knihám vůbec.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama