Červen 2011

Hunger Games, Síla vzdoru - Suzanne Collins

21. června 2011 v 22:44 | Sayury |  recenze!! OBSAHUJE SPOILERY !!

Závěrečný díl ohromujícího příběhu, který si získal srdce mnoha čtenářů po celém světě, je tu!

Třináctý kraj konečně vyšel ze stínů a sutin, odhodlán postavit se na odpor Kapitolu a svrhnout jeho vládu. K takovému plánu však potřebují osobnost, která se stane tváří povstání. Kdo jiný by to měl být, než vítěz z Dvanáctého kraje, který po posledních Čtvrtohrách přestal existovat? Rebelům se sice podařilo zachránit Katniss, ale všechno má svou cenu. Tu teď musí zaplatit Peeta, kterého zajal Kapitol.
Vrátí se někdy Peeta?

" Vyvoláváme u něj pokřivené vzpomínky na tebe a současně mu dáme velkou dávku uklidňujících prostředků, jako je morfion. Zatím jsme to zkusili jen u jedné vzpomínky. Na záznamu vás dvou v jeskyni, když jsi mu vyprávěla, jak jsi pro Prim sháněla kozu. "
" Nějaké zlepšení?" (...)
" Na několik hodin ztratil schopnost mluvit. Jako kdyby se úplně zasekl. Když se probral, ptal se jenom na tu kozu. "

Není mnoho věcí, které ještě může Katniss ztratit a tak se staví do čela revoluce spolu s Hurikánem. Je načase ukončit krutovládu prezidenta Snowa. A je načase ho zabít.

**********
Nemůžu uvěřit, že jsem to dočetla. K Vánocům jsem dostala první díl a od té doby to jelo. Je to sice jedna z knih, u kterých se má skončit (a tak se tak stalo) v nejlepším, ale zrovna tady by mi nějaké to pokračování nevadilo. Opravdu úžasná a strhující četba, která vás dovede na vrchol čtenářského blaha. Jedinou výtkou je snad konec, který byl na můj vkus trochu rychlý. Bum a hurá na epilog. Tak snad to, jinak se kniha opravdu povedla a budu se těšit na film, který bude co nevidět v kinech!

2.kolo Back to the future !

19. června 2011 v 0:00 | Sayury


Tak dva týdny pomalu za námi a tak je čas na druhé kolo! Jak se vám vyvedlo to první? Včera mi došly dopisy od Mishi a už jsem koupila známky, tudíž odesílám poštu Mishe a Antiqueen - promiň, že to tak trvalo.

Téma : Knihy

Registrace pro VŠECHNY probíhá od neděle 19. června do neděle 26. června. Registrace platí pro všechny, ti, co se zůčastnili prvního kola, pouze potvrdí účast a dvojička mu zůstává (pokud nechce změnu).
Tak jak to šlo? Dorazily dopisy? Musím říct, že je opravdu zvláštní a nevšední, avšak velmi milé chodit a číst dopis, je to takové...ancient :DD No, myslím, že deset korun za známku není tak hrozné a máte na to týden, tak nažhavte si pera a za týden začínáme..!

Letters to Juliet/Dopisy Julii (2010)

15. června 2011 v 21:27 | Sayury


Existuje vůbec něco, jako opravdová láska? Jako pravá láska? A vydrží navždy? Přetrvá? Počká? Nebo zmizí?

Mladá Američanka Sophie se se svým snoubencem rozhodne odjet na dovolenou před svatbou do italské Verony, města Romea a Julie. Tam se setkává s ženami, které pracují jako dobrovolnice - jako Juliiny sekretářky.
Nešťastné ženy vkládají své příběhy a dotazy do mezer zdí, na které pak ony dobrovolnice odpovídají.
Sophii se podaří při sbírání dopisů objevit jeden starý dopis, napsaný před padesáti lety. I přes dlouhou dobu se rozhodne na dopis odpovědět.
Stane se však něco neuvěřitelného - Claire po obdržení dopisu přijíždí z Londýna do Verony se svým vnukem Charliem, aby našla svou lásku, kterou opustila před půl stoletím.

Aktivní pasivita, aneb věčně někde lítám.

12. června 2011 v 23:48 | Sayury |  Diary


Začal červen, je teplo, je déšť, je bláto, jsou testy. Ne dobře, takhle nebudeme začínat.
Poslední dobou nějak nestíhám updatovat blog, kupodivu nestíhám ani číst. Je tomu již pár dní, co mi přišel z Fragmentu třetí díl Hunger Games a já stále nic. V šuplíku mi leží třetí díl The Mortal Instruments a mám stažený Halo. A přesto jsem nic z toho nezačala. Asi nejsem jediná, kdo toho má teď nad hlavu - testy, brigáda a bůh ví co ještě. Co nevidět začne 2. kolo Back to the future (pro Antiqueen - dopis došel, jen musím někde koupit známku, abych ti ho odeslala :D ), tak se na něj připravte, S. už něco pomalu, ale jistě vymýšlí (-:C :D No nic, jdu dělat, že něco dělám...nebo ne, jdu spát.
Bůh s Vámi
S.

Hunger Games, Vražedná pomsta - Suzanne Collins

7. června 2011 v 19:50 | Sayury |  recenze
!! OBSAHUJE SPOILERY !!

Strhující příběh lásky, dobrodružství a důvěry dvou mladých lidí, Katniss a Peety, pokračuje!
Po nečekaném přežití obou splátců z dvanáctého kraje v 74. hladových her se Katniss a Peeta vracejí zpět do Dvanáctého kraje. Nic však není stejné. Po krutých hrách se v krajích pomalu zvedá vlna odporu, která vrcholí povstáním. Stabilita Panemu visí na vlásku. Tu musí pod pohružkou udržet Katniss, dívka v plamenech, živoucí reprodrozd, symbol naděje pro utlačované obyvatele Panemu.

Daří se mi najít zpola naplněnou nádobu s krvavě červenou barvou, což mi úplně stačí. (...) Pečlivě maluji na trup dvě slova, která zatím skrývám před zraky tvůrců her. Pak rychle ustupuji stranou, abych viděla jejich reakci, až si přečtou jméno, které jsem na figurínu napsana. SENECA CRANE.
Nečekaný zvrat přichází ve chvíli čtvrtoher Hladových her, kdy se nejhorší noční můry vítězů stávají skutečností.

V duchu slyším hlas prezidenta Snowa. " V sedmdesátém pátem ročníku her, jako připomínka povstalcům, že ani ti nejsilnější z nich nemohou přemoci Kapitol, budou vybráni splátci z existujících řad vítězů."

Čas vrátit se zpět do arény.

1.kolo Back to the future!

5. června 2011 v 22:50 | Sayury


Tak týden utekl jako voda a to znamená jediné - nakoupit si spoustu papíru a poštovní známku!
Tak tedy, hodně jsem přemýšlela, jak to co nejvíc "vytunit" a...nic moc nevyšlo :D Vlastně popravdě řečeno jsem včera měla oslavu narozenin, tak jsem trochu mimo :D Nevadííí začněme tedy..!

Prvního týdne Back to the future se zúčastnilo 10 osob slečen (chlapci asi vymizeli) a dvojice vzniklo takto :


Vaším úkolem bude :
V první řadě dočíst článek a ne hned klepat na odkazy své dvojice :-D
Ve druhé řadě vyměnit si adresy a případně si pořídit mezinárodní známku a hlavně papír a obálku, kde by nebylo od věci napsat zpáteční adresu.
Co se týče obsahu, bylo by dobré zmínit Něco o sobě a adresu blogu.
Tomuto týdnu bych dala téma : Seznámení
Napsat něco o sobě, o svém životě, o svých zájmech o tom, proč a jak blog vznikl, jen ne o knihách - to bude totiž naše příští téma :)
Tak tedy, aby nedošlo k nedorozuměním, každá první ze zmíněných dvojic začíná ( tedy Triss,Yanny, Antiqueen, Connie, Willinda) psát dopis jako první. Myslím, že je jasné, že čím víc slov, tím líp a pěkně rukopisem, žádný počítač!
První kolo bude probíhat od 6.června do neděle 18. června, tedy téměř dva týdny, za tu doby by mohla každá mít alespoň dva dopisy :-) Tak hodně štěstí se psaním :))
A nezapomeňte umístit obrázek na blog po dobu účasti v Back to the future..!

S.