Květen 2011

Old

30. května 2011 v 23:57 | Sayury |  Diary


Krucinál fagot. Dneska jsem si uvědomila, že mám zítra narozeniny. Děsivý. Lidi v mém věku se většinou z dalšího roku radují a po dovršení 18. roku si nejvíc užívaj chlastání. Tak nějak nejsem ostatní a od loňska to se mnou jde jen a jen z kopce.
Naposledy patnáct, zítra šestnáct...To už se zaokrouhluje na dvacet, což se blíží dvacetipěti, což už je čtvrt stoletíááááá.
Jo, mám lehce katastrofické předpovědi, ale kdo by neměl, že?
Asi po dopsání tohodle článku udělám to, co pokaždé - půjdu si přečíst deník za předchozí rok, abych viděla, kolik se toho stihlo podělat :D O tomhle tu ale recenzi psát raději nebudu, ještě by mě zažalovali.
V pátek bude šílená barbecue party, tak snad bude povedená, protože začínám šílit, jelikož nemám nic.
Jo, a našla jsem si brigádu. Konečně. Budou peníze na knihyááááá.
Pěkná fotka, že? To je prosím ze hřbitova v Katalánsku - nádherný byl.
No nic, jdu číst ten deník.
Bůh s Vámi.
S.

Je to víc než "Byl jednou jeden,..."

30. května 2011 v 23:11 | Sayury |  téma týdne
" Strávili jsme tolik času pohádkami a vyprávěním o čarovných místech.A přece každý z nás je milován a chráněn bytostí z jiného světa.Je to víc než "Byl jednou jeden,..."Je to podstata věčnosti."
- autor neznámý -

Po dlouhé době zas přidávám myšlenku do TT, naposledy jako (ne)šťastná patnáctka, která stále věří na pohádky. Alespoň občas.

Je Vám pět, ležíte v posteli a těšíte se na čtení. O pár let později jste ze čtení otrávení. Chvíli na to, se tato tradice ruší a nahrazujou ji filmy a počítače. A za pár let už jen vzpomínáte...
V dnešní době jsou pohádky už téměř mýtem, všechno je pryč a přitom nikdo netuší, o kolik vlastně přichází. Pohádka je jenom to pozlátko, všechno okolo, je jen naše. Náš svět, naše představivost, fantazie a především naše pocity, které jsou odlišné od pocitů jiných. Soucítíme, smějeme se, pláčeme, litujeme, nenávidíme. To nás vytváří, to je to, co nás dělá lidmi.
Každý má svůj život, svou cestu a svou představu o tom, jaká bude. Ačkoliv žiju pevně nohama na zemi, občas prostě vzlétnu do oblak a začnu stavět vzdušné zámky a i když pád bolí, vím, že jsem stále nezapomněla na to, co chci, ať je to sebenaivnější představa. Není to přeci to, z čeho žijeme? Z představ a čekání na lepší zítřky do dne, kdy se naše tužby vyplní? Jistěže ano.
Jak řekl neznámý autor : Je to víc než "Byl jednou jeden,..."Je to podstata věčnosti."
S.


Meme : Back to the future

29. května 2011 v 21:35 | Sayury


No, všude kolem vznikají nová a nová meme a tak mě napadlo, proč taky jedno nevytvořit. Vlastně mě to napadlo až poté, co jsem navštívila Kath, která mě k tomu vlastně inspirovala :)

O co jde? Řekněme, že v dnešní době, se lidé omezují na komunikaci přes net, hovory, případně sms zprávy. Proč se tedy nevrátit zpátky v čase?

Pravidla :
Ve dnech 29.května - 5. června, tj. od neděle do neděle, bude probíhat "registrace" dole v komentářích. V neděli 5.května v 18:00 se registrace zastavavuje a budou rozlosovány dvojice, které si pak mohou začít psát :) Další kolo začne v neděli 19. června a bude pouze na vás, jestli si chcete přidat dalšího "penfrienda", nebo to s tím předchozím ukončit.
Toto meme se týká jen a pouze Česka a Slovenska. Též se to týká jen a pouze blogerské komunity, tj. těch, kteří vlastní nějaký blog, ať už na blog.cz či na blogspot.com. Zároveň upozorňuji, že je třeba si s dotyčnou osobou vyměnit ADRESU, aby se cokoli kamkoli poslalo, tak hlavně zvažte toto kritérium, po registraci již není cesty zpět :)
Tak tedy ti, co do toho jdou, ať zanechají komentář..! :))
Nechť registrace započne! :))

update : prosím umístěte to k sobě na blog, v případě, že se zúčastníte :) thx


První kolo Back to the future

Druhé kolo !


Krásní Mrtví, Jonas - Eden Maguire

28. května 2011 v 22:38 | Sayury |  recenze
Existuje láska až za hrob?
V Ellertonu je poslední dobou něco špatně. Během roku zemřeli 4 mladí lidé : Jonas, Arizona, Summer a nyní i Phoenix, jehož smrt těžce nese Darina, Phoenixova přítelkyně, která se nehodlá smířit s jeho smrtí.
Nic však není, jak se zdá a Darina náhodou objeví děsivé tajemství : ani jeden ze čtyř neodešel na věčnost. Nejsou mrtví, ale ani živý. A mají rok na to, aby zjistili, jak zemřeli. Podaří se Darině objasnit Jonasovu smrt? Rok se blíží ke konci a nikdo stále nic neví...


*****
Nevšední téma tohoto příběhu mě nutilo knihu číst číst a pořád číst, tudíž jsem za dva dny byla hotová, čehož upřímně lituji. Je to opravdu pěkný kousek, který nadchne každého fanouška YAF, tedy i mě.Trochu mi to připomínalo Upíří deníky, jen to bylo o chlup lepší.
Podle oficiálních stránek Eden Maguire to vypadá, že v květnu vyšla třetí kniha, tentokrát o Summer. V Čechách byl zatím přeložen první díl, vydán nákladatelstvím Fragment. Nezbývá tedy než doufam, že se brzy objeví i druhý díl.

Čas/ Shi gan (2006)

27. května 2011 v 23:13 | Sayury


Jak daleko jsme schopni zajít pro lásku?
Film z dílny Kima Ki-Duka, úspěšného korejského kontroverzního režiséra Kima Ki-Duka.
Příběh vypráví o mileneckém páru, kde dívka po dvouletém vztahu začne pochybovat o lásce svého přítele a příčinu nachází ve svém zevnějšku. Jednoho dne zmizí a ničí svou identitu po té, co se rozhodne podstoupit plastickou operaci, která ji naprosto předělá k nepoznání.
Koho si Ji- woo vybere? Podaří se mu zapomenout na svou přítelkyni pomocí nové, kterou potkal?
See- hee chce vědět, kterou si vybere. S jakou volbou ale bude spokojená?
Smíří se Ji-woo s pravdou?
Film se zabývá láskou, mezilidskými vztahy a hrnicemi mezi nespokojeností se svým zevnějškem a její změnou.

Dojmy :
Velice povedený film náhodně vybraný na Veletrhu knih. Rozhodně toho nelituji. Je to velice zajímavé téma a velice dobře natočené, snad až na ten konec - tam jsem se ztratila a doteď jsem to úplně nepochopila. Ale jinak úžasné.
Za mě 9/10.

BIMT březen,duben, květen

19. května 2011 v 14:43 | Sayury
Souhrn Books in my thoughts za poslední dva- tři měsíce


Mrazení/Shiver - Maggie Stiefvater

19. května 2011 v 0:09 | Sayury |  recenze


"Za co se mi omlouváš?(...)"
"Za Chloe," přerušil ji chlapec.
(...) "Jak to myslíš za Chloe?Co s tím má ten pes co dělat? Nevíš náhodou, kde je?"
"Isabel, tys mě vůbec neposlouchala, nebo co? Někdy jsi vážně úplně zabedněná. Vždyť ti to povídám. Já zkrátka ve vlčí podobě nevím, co dělám."
Zakryl jsem si pusu, abych se nerozesmál nahlas. Jack jí sežral psa.
(str.268)

*************
 
Další příběh jedné velké lásky, avšak s jedním velkým problémem.
Když byla Grace malá, byla pokousána vlky. Díky Samovi, vlkovi se žlutýma očima, ale zůstaly všechny končetiny pohromadě. Proč se neproměnila, je stále záhadou. O pár let později se souhrou nešťastných náhod na její verandě objevuje postřelený chlapec s očima, které měla jen jedna jediná bytost - její vlk, zachránce.
Sam většinu roku tráví v podobě vlka. Když přijde teplo, přijde i možnost proměny zpět v člověka. Čím starší však je, tím menší je pravděpodobnost přeměny do lidské podoby, až nakonec zůstane do smrti vlkem. Ve svém posledním roce koncem léta potkává Grace.
Málo času a spoustu problémů, které musí vyřešit. Zima se však neúprosně blíží a nikdo neví, jestli jejich vztah přetrvá. Co když ale existuje možnost žít v lidské podobě? Kam až jsou lidé schopni zajít?

1) Oblíbené postavy

17. května 2011 v 23:40 | Sayury |  Top Týdne
Dost děsivé určit 10 oblíbených postav, ale hledejme nějaké to pozitivum - aspoň ne 1 nejoblíbenější, taková snad neni u někoho, kdo přečetl víc jak jednu zajímavou knihu. Kupodivu tu mám větší osazenstvo dívek, než chlapců, pokud se nepočítá drak :D


Top Týdne

17. května 2011 v 21:09 | Sayury |  Top Týdne

tt

Tak po dlouhé době přibývá meme od Luu.
Nadpis snad prozrazuje aspoň část toho, o co jde. Víc snad ani dodávat nebudu a rovnou sem dám pravidla v originálním znění :)

  • Meme pre deň je pondelok. Môžte sa mu podľa vlastného vedomia a svedomia venovať aj vo štvrtok medzi druhou a pol treťou v noci, ale pre poriadok ho budem v pravidlách mať ako pondelkové, v ten deň ho budem viesť aj ja :-)
  • Na každý pondelok bude pripravená téma (napríklad Najlepšie knižné hrdinky) - vašou úlohou je zostaviť zoznam.
  • Váš zoznam by mal mať 10 bodov - ale pokiaľ ich skrátka nazbierať nedokážete, nič sa nedeje.
  • Vaše zoznamy nie sú limitovaný žánrovo. Rátajú sa všetky knihy - beletria, faktografia, poézia, dráma - od Pavla Országha Hviezdoslava až po Stephenie Meyerovú. Čokoľvek vám napadne.
  • Forma príspevku je na vás - môže to byť strohý zoznam, môže byť s poradím aj bez, môžte pridať fotky, môžte sa dopodrobna rozpísať, prečo ste si danú vec vybrali.
  • Pokiaľ máte blog, a chcete sa zúčastniť, postupujte tak, ako vždy - použite banner, odkážte na tento príspevok a zapíšte sa do zoznamu odkazov dole.
  • Pokiaľ blog nemáte, a chcete sa zúčastniť, môžete svoje rebríčky vpisovať rovno do komentárov ku téme.
Tak nezbývá nic jiného, než začít :)
Mish@ mě právě inspirovala / vnukla mi myšlenku (inception,haha) použít tenhle článek zároveň jako rozcestník, což se mi velice zamlouvá. Tak tedy, pro první týden je to :

1) Oblíbené postavy

2) FIlmová zpracování

3) Knihy z dětství

4) Doporučené knihy

5) Největší potvory

6) Největší kreténi

7) Čtení na jaro/léto/podzim/zimu

8) Vedlejší postavy

9) Knižní zklamání

10) Romantické dvojice

11) Fiktivní místa

12) Nejkrásnější obálky

13) Knihy, které bych si chtěla přečíst ještě jednou

14) Knihy, na které není čas

15) Nenáviděné postavy

16) Nejemotivnější příběhy

17) Knihy, které by si zasloužily víc pozornosti

18) Nejoblíbenější klasiky

19) Top tohoto roku

20) Top očekávaných knih dalšího roku

21) Guilty pleasures

22) Knihy, jenž by si zasloužily zfilmovat

23) Knihy, na které jste nemohli přestat myslet

24) Nejdepresivnější knihy

25) Nejlepší konce


My sister´s keeper/Je to i můj život(2009)

15. května 2011 v 19:12 | SayuryChcete si pořádně od srdce zabrečet? Pak tohle je pro Vás to pravé...

Americké drama, natočené podle předlohy stejnojmenné knihy spisovatelky Jodi Picoult, vypráví o Anně Fitzgeraldové, která byla uměle počata s úmyslem stát se "náhradnímy díly" pro její sestru Kate, která trpí leukémií. Když Kate začnou selhávat ledviny, je jasné, že jednu bude muset "darovat" své sestře. Anna se však rozhodne soudit se o rozhodování lékařských zákroků a najme si nejlepšího právníka Alexandera Campbella, aby ji pomohl vyhrát. Opravdový důvod, proč Anna učinila takové rozhodnutí, je však úplně jidne...

Dojmy:
Doják na n-tou. Ze začátku jsem se ješzě držela, ale na konci jsem tu pomalu zakládala rybník. Film se podle mě povedl, ačkoliv jsem načetla knihu. Co jsem se dočetla, tak tam to končí trochu jinak. Ale i takové zakončení je velice povedené.
Za mě 9/10.Doporučuji zkouknout!