(RC) Inkarceron - Catherine Fisher

18. března 2011 v 18:35 | Sayury |  recenze
To já jsem Vás stvořil, to já se o Vás starám.Kam že to chcete? Ven? Ale vždyť žádné Venku není...
*********
Protokol zabraňuje jakémukoliv dalšímu vývoji,svět se zastavil. My všichni. Vše, čím se obklopujeme musí odpovídat Době.Době, ve které jsme nuceni žít. Jak to asi vypadá v ráji? jak to vypadá v Inkarceronu?

*********
Inkarceron, vězení, nebo také nepovedený projekt, je samostatně myslící komplex, ve kterém žije odpad společnosti. Původní myšlenka dokonalého místa s nulovými nedostatky se nějak pokazila. Někde se stala chyba. Za tu chybu však musí platit lidé žijící v něm. Jedním z nich je i Finn, který věří, že nepochází z cel Inkarceronu, kde si vězení samo vyrábí své lidi. Touhu dostat se Ven s ním ze začátku sdílí jen Sapient Gildas, který věří, že k Finnovi Hvězdovidovi promlouvá jediná osoba, která se dokázala dostat Ven, Sapphique. Začíná dlouhá cesta Úniku.

"Je to uzavřený systém. Dovnitř nic neproniká.Ven nic nevychází. Když Vězeň zemře,Vězení jeho atomy,jeho orgány,jeho kůži znovu využije. Vyrábí je jednoho z druhého."
(str. 284)

Příběh má ze začátku dva proudy, které se nakonec spojí. Druhý tedy vypráví o Claudii, dceři Správce Inkarceronu, která je celý život vychována ke dni, který se neúprosně blíží. Svatba s Casparem, synem královny Sii. Z vdavek Claudia moc nadšená není a to ani po zjištění, že bude princ rychle odstraněn. Spolu se Sapientem Jaredem hledají řešení. Jiné východisko se nalézá samo a nečekaně : klíč, který má i ona i Finn. Jak ale dostat včas Finna a jeho přátele Ven? Existuje vůbec taková možnost?

Pak Jared vstal a popošel vpřed tak blízko, že si s Gildasem stáli tváří v tvář. "Mistře," oslovil ho zdvořile. "Omluv prosím mou nevědomost. A mou zvědavost. Odpusť mi, bude-li ti ta otázka připadat pošetilá. Ale kdo je Sapphique?"
(str.242)


Co se týče dojmů, ani nevím, co říct. Knihy mi (konečně) dorazily před 2 dny a dnes mám už jednu za sebou. Nejprve jsem byla dost zmatená z postav a pravidel, podle kterého se příběh řídil. Když jsem ale usoudila, že tuhle skutečnost nechám stranou, protože se v průběhu příběhu dozvím co, proč a jak se to děje, všechno bylo najednou....úžasné. Krom jedné jediné věci, kdy jsem už na začátku asi tak zhruba věděla co se stane, byla kniha opravdu napínavá a strhující. Takový druh na pomezí fantasy a lehčího thrilleru jsem snad ještě ani nečetla. No, rozhodně se těším na další díl. Více informací http://www.catherine-fisher.com/index.asp .
Závěrem bych chtěla poděkovat Knižnímu Klubu, který mi umožnil přečíst si tuto knihu díky projektu Reading Copies - děkuji!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Mish@ Mish@ | Web | 18. března 2011 v 20:03 | Reagovat

Tahle knížka byla úžasná. Mně se strašně líbila a za pžečtení rozhodně stojí.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama