Dear John / Milý Johne (2010)

30. ledna 2011 v 13:23 | Sayury
mannythemovieguy.com

Jak už to tak bývá, na začátku jejich vztahu sehrála obrovskou roli náhoda. Bez ní by se pravděpodobně nepotkali, natolik odlišné bylo jejich zázemí. John Tyree (Channing Tatum) slouží u Zelených baretů, speciální jednotky americké armády, a do rodné Jižní Karolíny ho přivedl opušťák, během něhož si chce odpočinout od stresu z neustálé bojové pohotovosti a také strávit nějaký čas s otcem. Idealistická studentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tu pro změnu užívá prázdniny v honosném rodinném sídle. Z nesmělého oťukávání se po dvou společně strávených týdnech vyvinula láska jako trám. Ani jednoho z nich by do té doby nenapadlo, že by si na jiném člověku dokázali vypěstovat takovou závislost. Jenže dovolenka, respektive prázdniny musí jednou skončit. Vídají se jen sporadicky, po 11. září se Johnova vojenská mise na Blízkém Východě neustále prodlužuje. Dobu odloučení musí milenci zmírňovat korespondencí, něžné dotyky nahrazují jen slova z dopisního papíru. Zatímco Savannah má obrovský strach a zoufale čeká na každý další dopis, jenž potvrdí, že je stále naživu, John se trápí, protože neví, zda má upřednostnit touhu po Savannah nebo profesionální odpovědnost vůči své zemi. Vše navíc ještě ztíží nečekaná tragédie, která vztah páru vystaví té největší zkoušce.  (z CSFD.cz)

Názor : Tenhle text jsem musela okopírovat, lépe bych to asi říct neuměla. Dva velmi dobří herci, Channing a Amanda, se sešli u jednoho filmu a to nemohlo skončit jinak, než úspěchem. Myslím, že myšlenka hlavního děje je úžasná a originální - film takového typu jsem ještě neviděla. Hodně jsem se u toho bavila a snad ještě víc probrečela. Určitě stojí za zkouknutí.
Hodnocení : 8/10
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Janička Janička | Web | 2. února 2011 v 19:49 | Reagovat

No, byla jsem na tom v kině a musím říct, že mě to ani tolik nenadchlo, jako tebe :) Znám mnohem hezčí filmy z dílny Nicholase Sparkese. Ale ta chemie mezi Channingem a Amandou tam byla. :)
Mám spíš naopak opačnej názor: Že takovéhle filmů je dost. On ve válce a píšou si dopisy.... nic nového pod sluncem, ale pořád krásná romantická zápletka, to ano. :)
Každopádně, zrovna dneska jsem si půjčila knížku v knihovně, tak snad se mi bude líbit víc. :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama