Leden 2011

MIOBI / Make It Or Break It

31. ledna 2011 v 20:26 | Sayury

Máte rádi gymnastiku? Protože já ji zbožňuju. K seriálu jsem se dostala před týdnem a už mám zhlédnutou celou první sérii, je to fakt nářez.
O co jde? 
Lauren,Emily,Payson a Kylie jsou elitní vrcholové gymnastky, které mají nejvyšší možný cíl : dostat se na olympiádu 2012.Cesta je však trnitá a ne vždy je v tom jen sport. Přesto všechno tu je stejný sen a stejné odhodlání ho dosáhnout.

Já osobně dělám gymnastiku asi milion let,ačkoliv ve srovnání s nimi jsem na úrovni batolete. Rozhodně stojí za zkouknutí, prvky a salta co tam dělají, to je fakt... nářez. Co se týče děje je podle mě dost slušný a žádný díl není nudný. Mě osobně je nejsympatičtější postavou Emily Kmetko, kterou ztvárnila Chelsea Hobbs, známá z filmu podle příběhu H.C.Andersena - Sněhová královna, kde hrála Gerdu. 
Každopádně, více informací zde.


Cíl?Ne,cesta.

31. ledna 2011 v 19:55 | Sayury |  Diary
motyl
Co je dnes jiného tématem č.1,než staré dobré(?) vysvědčení. Kupodivu necítím ani ostudu, avšak ani radost. No, soudě podle známek asi na žádnou radost moc právo nemám, ale to ani na žádnou zlost a křik. Bohužel jsem nejspíš jedna z mála.
Stále jsem nepochopila, proč rodičové tak řvou a nadávají svým ratolestím, když ve většině případů toho ony samy litují, a pokud ne,budou. To samé je u mě - mám dvě čtyřky. Mám z toho radost? Ne,nemám,vlastně mě to mrzí, ale to je výsledek mé práce, kterou jsem za půlrok udělala, všechno co dělám teď, se mi v budoucnu vrátí,a taky se tak stalo. Takže si nemyslím, že by měli rodiče na svá dítka řvát, či snad v horším případě, je bít. 
Matka mé kamarádky jí do telefonu ztropila scénu a hovor ukončila se slovy "já nemám dceru a doma se ani neukazuj". Co to sakra..?! Ne,asi nechápu a nepochopím. Někdo dře jako pes, avšak pro některé je to stejně stále málo.
Jo no,rodičům se asi nezavděčíme, ale co, je to příklad a ponaučení toho, jak bychom my v budoucnosti nechtěli vystupovat (ačkoliv postupem věku se začínám děsit, že se jim spíše víc a víc podobám, i když o to nestojim) ... No,každopádně jsem na sebe hrdá, dokázala jsem na poslední chvíli zvednout známky(někdy až o dva stupně) a tak či tak, stejně se to zatím na vejšku nezapisuje, takže pohoda... :)
No,co jinak dodat, ve čtvrtek se slaví konec roku a v pátek je Nový rok, tak jsem zvědavá... :) (A ne, nejsem šílená, ani opožděná :D )

p.s. : jak se vám líbí motýlek?Podle mě je kouzelný!

Dear John / Milý Johne (2010)

30. ledna 2011 v 13:23 | Sayury
mannythemovieguy.com

Jak už to tak bývá, na začátku jejich vztahu sehrála obrovskou roli náhoda. Bez ní by se pravděpodobně nepotkali, natolik odlišné bylo jejich zázemí. John Tyree (Channing Tatum) slouží u Zelených baretů, speciální jednotky americké armády, a do rodné Jižní Karolíny ho přivedl opušťák, během něhož si chce odpočinout od stresu z neustálé bojové pohotovosti a také strávit nějaký čas s otcem. Idealistická studentka Savannah Curtis (Amanda Seyfried) si tu pro změnu užívá prázdniny v honosném rodinném sídle. Z nesmělého oťukávání se po dvou společně strávených týdnech vyvinula láska jako trám. Ani jednoho z nich by do té doby nenapadlo, že by si na jiném člověku dokázali vypěstovat takovou závislost. Jenže dovolenka, respektive prázdniny musí jednou skončit. Vídají se jen sporadicky, po 11. září se Johnova vojenská mise na Blízkém Východě neustále prodlužuje. Dobu odloučení musí milenci zmírňovat korespondencí, něžné dotyky nahrazují jen slova z dopisního papíru. Zatímco Savannah má obrovský strach a zoufale čeká na každý další dopis, jenž potvrdí, že je stále naživu, John se trápí, protože neví, zda má upřednostnit touhu po Savannah nebo profesionální odpovědnost vůči své zemi. Vše navíc ještě ztíží nečekaná tragédie, která vztah páru vystaví té největší zkoušce.  (z CSFD.cz)

Názor : Tenhle text jsem musela okopírovat, lépe bych to asi říct neuměla. Dva velmi dobří herci, Channing a Amanda, se sešli u jednoho filmu a to nemohlo skončit jinak, než úspěchem. Myslím, že myšlenka hlavního děje je úžasná a originální - film takového typu jsem ještě neviděla. Hodně jsem se u toho bavila a snad ještě víc probrečela. Určitě stojí za zkouknutí.
Hodnocení : 8/10

The Vampire Diaries

30. ledna 2011 v 12:32 | Sayury
VD
Americký seriál, natáčený podle předlohy Upířích deníků od L.J.Smith, se stal velmi populárním nejen v USA. ale i po celém světě. Rozdíl je však vidět hned v prvních dílech, což nebránilo skutečnosti, že i přes velké rozdíly mezi knihou a televizním zpracováním, se stal snad i oblíbenějším než Twilight sága od S.Meyer, která se tu objevila mnohem později, než Upíří deníky od L.J.Smith. 
Začátkem loňského roku zakoupila vysílací práva TV Nova, takže v blízké budoucnosti uvidíme upíry i na českých obrazovkách (modlím se, aby dabing stál za řeč).
O co vlastně jde?

Film x Seriál

30. ledna 2011 v 1:51 | Sayury


Book Challenge

26. ledna 2011 v 20:11 | Sayury
Diversity Book Challenge 2011Další výborný nápad,který jsem se rozhodla podpořit. Jak jinak,je to další výzva,tentokrát tématická. Máme 20 bodů,tedy 20 kategorií,tedy na každou kategorii 1 knihu :-) Cílem je přečíst knihu v žánru dané kategorie,což mi přijde jako výborný nápad (od Dream.less) :)Co se týče témat,zde :
1. Utopické / dystopické fantasy
· - Suzanne Collins, Hunger Games
2. Historická fikce (19. století a starší nebo starověk)
3. Středověk (rytíři, draci, hrady, zasazeno ve skutečném nebo fantasy světě)
4. Paranormální romantika (romantická zápletka a paranormálními okolnostmi)
5. 5třední škola (postavy aktivně chodí do školy)
6. Upíři / vlkodlaci (dohromady nebo zvlášť)
- L.J.Smith , Upíří deníky
7. Shapeshifters (kožoměnci, tvaroměnci, dlaci)
- Patricia Briggs, Železný polibek (2.2.11)
- Andrea Cremerová, Smečka (25.3.11)
- Maggie Stiefvater, Mrazení (17.5.11)
8. Nemrtví (zombie, mrtví, nemrtví, oživlí mrtví, nekromanceři, posmrtný život)
- Eden Maguire, Jonas ( 26.5.2011)
9. Magie (čarodějnice, čarodějové, zaklínači, kouzelníci, wiccani)
- Anne Bishop, Dcera čisté krve
- Kami Garcia & Margaret Stohl, Nádherné bytosti
10. Říše víl (víly, vílové, elfové)
11. Sci-fi (mimozemšťané, vesmírné lodi)
12. Zvláštní nadání (předtuchy, čtení myšlenek, zvláštní schopnosti)
- Kristin Cashore - Výjimečná
13. Cestování časem (do minulosti nebo budoucnosti, jiných světů)
· - Marianne Curleyová, Strážci času
- Marianne Curleyová, Dávná kletba
14. Vodní stvoření (mořské panny, sirény, vodníci)
15. Horror (knihy, jejichž záměrem je vyděsit)
16. Démoni (hrdina je: démon, lovec démonů)
- Cassandra Clare , Město z kostí ( 3.2.11)
17. Andělé (létající, padlí)
- Carolyn Jess-Cooke, Deník strážného anděla (24.2.11)
18. Kriminálníci (zloději, pašeráci, podvodníci, piráti, mafie)
19. Současná non-fikce (žádné nadpřirozené prvky)
· - Jacqueline Carey, Kushielova střela
20. Různé (cokoli co se nějakým způsobem vymyká, nebo se nehodí do jiné kategorie, spíše fikce)
- Catherine Fisher, Inkarceron (18.3.11)

Nohy na stůl a jedem...

13. ledna 2011 v 21:00 k zamyšlení
algo en la mesa 250pix
Někdy nevěřícně vrtím hlavou nad tím,co ti lidé neudělají, aby byli označeni za největší voly.
Jdu si tak na zastávku, kde čekám na autobus, u kterého je pravděpodobnost včasného příjezdu ještě menší,než pravděpodobnost,že každé dítě v Africe bude mít každý den co jíst.
Když už tedy nějakou dobu čekám v tom nádherném a mokrém večerním počasí, zpoza rohu se vynoří autobus a jede směrem k zastávce. Co je podstatné na tomto nudném vyprávění je skutečnost,že svítí pouliční lampy a já mám na sobě bílou bundu. Ale řidič, soudě podle rychlosti autobusu, se asi moc nemá k zastavení. Mávám tedy rukou. Na poslední chvíli to zařízne a zastavuje. Nastupuji,autobus se rozjíždí a nabírá rychlost. Hudba mi stále zní v uších a snažím se nemyslet si o řidiči nic špatného. Mine dvě zastávky (nenávidím řidiče, kteří jedou dál jen proto,že tam nikoho nevidí!!!) a nabírá na rychlosti. Najednou mé čichové senzory něco ucítí. Koukám se, odkud to přichází, když mě to najednou praští přímo do obličeje - pohled na pana řidiče, jedoucího neuvěřitelnou rychlostí,(která se mimochodem moc neupřednostňuje a to už vůbec ne v obci..)držícího volant jednou rukou a s cigaretou v ruce druhé..! Občas by se měli lidé nad sebou zamyslet, jestli jsou vážně v pořádku...

Challenge! (11/1/11 dobrý ne?)

11. ledna 2011 v 22:00 | Sayury
dosmilonce
Musím přiznat,že mě slečna Abyss nepřestává bavit. Přišla s úžasným projektem,který nese název
Challenge : Books in my thoughts .
O co vlastně jde?
Challenge je vlastně celoroční projekt týkající se knih,tedy četby. Jde o to, aby po přečtení knihy, přišly ty ztracené chvíle, kdy se opravdu nad knihou zamyslíme a hledáme pro ni svůj názor.
Proč jsem se zúčastnila projektu? Snad proto, že jsem pro (téměř) každou zajímavou myšlenku a opravdu se mi líbí nápad zamyslet se nad knihou,a ne jen ji přečíst,říct dobrý a jít k další.
Ačkoliv se tu dočítám, že je to soutěž o knihu, je jasné, že toto celoroční putování nekončí odměnou v podobě knihy, ale také sebeuvědoměním a velkým kusem práce, který bychom stejně tak jako tak museli udělat do čtenářských deníků k maturitě :) (Nebo aspoň někteří).No,každopádně, začněme tedy!
1. Proč jsem si vybral/a právě tuto knihu?
2. Definujte knihu až dvěma slovy (přídavným nebo podstatným).
3. Definujte knihu jedním slovem (slovesem nebo citoslovcem).
4. S jakou postavou bych se ztotožnil/a, případně kým bych chtěl/a nebo naopak nechtěla být.
5. Pokuste se v každém příběhu něco vyšvihnout, ať už je třeba i opravdu velmi špatný, najděte v něm alespoň jedno positivum.
6. A naopak najděte jedno negativum, ale pouze jedno, cílem je uvědomit si co vám na knize vadilo nejvíce, nemusí to být jen chyba v knize (spisovatelce), ale třeba i v chování postav.

Oněgin ( 1999)

11. ledna 2011 v 20:53
Oněgin
(obrázek: Ilja Repin,z wikipedie otevřené encyklopedie)

Díky těm nahoře, že nám dovolují místo knihy i jiné prostředky. Měli jsme přečíst Oněgina,divadlo,balet,film či cokoliv jiného nám taky uzná. Ne,na knihu jsem neměla sílu,tak jsem si znovu pustila film z 99´s R.Fiennesem a Liv Tyler - Oněgin.
No..co na to říct,dovolila bych si zopakovat profesorčin "vtip" o baletním představení,kdy muzikant či kdo,se ptá,o čem ten Oněgin vlastně je, a je mu zodpovězeno,že "ona píše jemu,on pak píše jí a mezitím je balet".
Vystihující,že? Lépe bych to asi popsat nemohla. Je těžké zhodnotit film, který je natočen podle knihy, a to ještě z knihy z 19.století,no, jde to hůř. 
Filmové zpracování je velmi věrné knize, ale z mého pohledu nudnější být nemohlo. Příběh sám o sobě je velmi zajímavý z literárního hlediska, ale z filmového tedy vůbec. Dobře zahráno,ale..ALE,vždycky je to tu to velké ALE.ALE něco tomu chybí.Šlo to udělat jinak?Zábavněji?Kdo ví,to se možná dozvím,pokud vznikne remake :)

A walk to remember (2002)

8. ledna 2011 v 23:14
cine-adicto.com
Tak jsem se rozhodla založit další novou rubriku a to k filmům.

Včera jsem měla náladu na nějaký doják a tak jsem po dlouhé době zkouknula tenhle asi 9 let starý film,A walk to remember.No,musím říct,že jsem se trochu přecenila,nečekala jsem,že to bude až takovej doják,takže jsem brečela jak želva.
Je to klasický americký romantický film teenagerů, ale tak úžasně zpracovaný, že to působí jako oddechovka, ačkoliv ne levná, jak to v mnoha případech bývá.

Příběh vypráví o populárním Landonovi, který v posledním ročníku střední školy najde podstatu života a radosti díky Jamie,která na škole působí jako outsider,kde se jí všichni posmívají. Co se nestane,zamilují se do sebe,nehledě na společenské a sociální překážky. Ne každá pohádka však končí šťastně, i když záleží na úhlu pohledu.

Kouzlo v romantických filmech je to,že člověk by si přál být na místě oné osoby. Láska,která se zrodila mezi těmito dvěma lidmi je až neuvěřitelná a těžko se něco takového v tomto světě hledá... 
No,každopádně pokud máte náladu brečet,doporučuji tento film :-)