Byly to moje nejvíc nejlepší Vánoce

27. prosince 2010 v 2:22 |  Diary
verdiho vaza

Asi je trochu brzo psát o něčem,co v podstatě stále probíhá,ale proč ne.Štědrý den máme za sebou a to co následuje bych nazvala buď dojezdem,nebo přípravou na silvestr.
Musím říct,že to byly nejlepší Vánoce,co snad mohly být.Ačkoliv to bude znít hrozně v kontextu s předchozí větou,strávila jsem je s přáteli a ne s rodinou.Poprvé vůbec jsme strávili Štědrý den mimo domov.
Sestra odjela pryč a já s bratrem jsme jeli ke kamarádovi,kterého bych spíše "pasovala" na staršího bratra.Tam se k nám přidaly ještě dvě kamarádky z blízkého okruhu přítel( když to v rychlosti vysvětlím,jsme 3 rodiny - moje,rodina co má jen syny a rodina co má jen dcery - ironie,že?).Měly jsme večeři - klasika (ryba,řízky a salát) a...byl to opravdu příjemně strávený večer.     


Doma kolem jedné ranní jsme s bratrem rozbalovali dárky,které jsme dostali jeden od druhého.
Jeho dárek jsem skladovala už 4 měsíce a musím říct,že lepší jsem mu asi pořídit nemohla.Byl tak nadšený,že mě objal a zvedl až jsem měla pocit,že mi dochází vzduch,no,asi měl radost :-D 
No,když to tak zkrátím,dostala jsem nějakou elektroniku,šperk,termohrnek a mé milované knihy,ze kterých jsem měla snad největší radost.Od spolužačky jsem dostala dárek,který mě opravdu dojal - velká kniha origami.
Sháněla jsem ji a nemohla ji najít,cpala jsem ji každému na potkání a po týdnu jsem se vzdala naděje,že ji budu někdy mít.Jo,je jasný,že na internetu jsou ty diagramy taky a je jich tam mraky,ale..no,prostě to nemá takové kouzlo,jako v knize.

Origami jsem se začala věnovat loni v prosinci,kdy mě vlastně napadl nápad složit mému milovanému protějšku k narozeninám Senbazuru,což znamená tisíc jeřábů - podle legendy,když složíte tisíc jeřábů,splní se vám přání,které si budete přát.Měla jsem na to tři měsíce,tak jsem si to rozvrhla na 300-300-400.Ale znáte to,někdy to prostě nevyjde :-D Poslední den jsem skládala do 4 do rána a pak ve škole,posledního,tisícátého,jsem vytvořila asi dvě hodiny před předáním dárku.Zpětně si teď myslím,že i kdyby se to přání nesplnilo,během toho skládání a hlavně po něm ve vás zůstane ta radost z dokončené práce a radost z radosti toho druhého a to pak žádné jiné přání není potřeba. 
Po posledním jeřábovi jsem se rozhodla už žádného nesložit,ale znáte to,nikdy neříkej nikdy :) A tak jsem po dlouhých 9 měsících uchopila do rukou papír a výsledek můžete vidět u obrázku s 24.prosincem,zveřejněným..no,vlastně 24.prosince (:D) a tady.

To co vidíte je Verdiho váza a..no,vypadá hrozně,je taková pomačkaná a nepřesná,ale co,lepší už to nebude.

Každopádně se budete moc těšit na další obrázky tohoto typu,jelikož jsem slíbila sama sobě,že končím s obrázky,které nejsou moje - dá to práci hledat zdroje,když se na ně vyprdnete,a máte pak větší radost,ze své vlastní tvorby,přeci jen,blogy tu nejsou od toho,aby kopírovaly blog někoho jiného,to už by se to rovnou mohlo celé promáznout a nechat jeden původní,který by nahradil milion dalších.
No,jsem ráda,že jsem se zase něco nového naučila(tím myslím tu "hlubokou" myšlenku v předchozím odstavci) a..asi je už čas jít spát.Jak se říká(nemám tu nějak moc těch rčení?),ráno moudřejšího večera.Tak se tedy loučím.
Dobrou noc :)

P.S.: Připomíná vám něco ten nadpis? ;) :-D
P.P.S.: Víte,proč se Senbazuru stalo symbolem míru?Váže se k tomu krásný,avšak smutný příběh.Kdo si to najde,má u mě jedno velké (bezvýznamné) plus :-D Dejte vědět ;)
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 siarra-web siarra-web | Web | 27. prosince 2010 v 17:44 | Reagovat

tak predsa si si vianoce krasne uzila :) som rada s tebou :) knizka origami , to musi byt paradna vec :D ake knizky si este dostala? :)

2 Hermionka your Aff Hermionka your Aff | Web | 28. prosince 2010 v 14:59 | Reagovat

já jsem také měla fakt skvělý Štědrý den:) a mám také největší radost z knížek:)

3 Dave :) Dave :) | Web | 29. prosince 2010 v 21:18 | Reagovat

Jo ahá, já nevěděl že senbazuru je těch 1000 jeřábů, jsem to ale pako xD Jo, ten příběh znám, smutný :-/

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama