Anne Bishop - Dcera čisté krve

29. prosince 2010 v 13:25 | Sayury |  recenze


Ačkoliv se po prvním díle Černých drahokamů svět "rozdělil" na jednu stranu, kde tuto knihu vyvolávají až pomalu do nebes, a na druhou, kde by ji nacpaly rovnou do chřtánu pekelných.
Kdybych si měla vybrat, jsem rozhodně pro nebe. Čím to je?Možná proto, že mám ráda nové nápady a jsem holka (kniha je spíš psaná pro holky) ? Možná..To ví jen bůh.
Rozhodla jsem se dát "anotaci" na začátek,protože si myslím,že jsem toho řekla snad ještě míň a ještě zmateněji,než píší na internetových knihkupectví,tudíž se nemusíte bát - neobsahuje žádnou novou informaci,o které byste se nedočetli i jinde.


Příběh začíná Tersiným proroctvím, které započne Jaenellinu dlouhou cestu života. V místě, kde vládne čistá krev - nebo-li jen ženy (mužům je přidělen "statut" milence a ochránce) jsou i tací, kteří čekají na Královnu,opravdovou Čarodějku, která tohle všechno změní. Když se objeví, způsobí Saetanovi, pánu Pekla, že jeho poklidný život, který dožíval, se obrátí o 180° vzhůru nohama.Celá rodina Pekla je z ní nadšená, ale tak jako každý i Jaenelle má svá tajemství, kterých se nehodlá vzdát. Saetan je zoufalý. Podle Tersinýho proroctví má mít Královna moc větší než sám pán Pekla, ale to všechno sebou nese i nebezpečí.Komu se podaří ovládnout Královnu, ten bude ovládat i temnotu. Hra začala.

Dojmy :
Ztratili jste se,že?To chápu,těžce se to vysvětluje.
Hned na začátku mě zavalila autorčina vlna kreativity, kterou jsem si nedokázala ani ve snech představit.Vymyslela rasy,regiony,teritoria a do toho vložila mýtická zvířata tak, aby to nepůsobilo jako levný román, kde vám tam najednou odnikud vyletí drak a vy nasednete na Pegase...
Bylo to jako zmizet ze Světa a objevit se v jiném - v Jaenelliným.Musí se nechat, že máme stejné přední obaly, dřív mě to pobouřilo u Twilight ságy, kdy to vypadalo jako levný román z červené knihovny (no dobře, co si budem povídat, je to trochu kýčovité, ale mělo to ve své době kouzlo,nebo ne?)- než dostali rozum a nechali originální obaly (nechali?). Jak jsem psala i u druhého dílu, tady krom toho, že se zde nachází obrázek výše uveden, můžete najít spoustu informací o této knize - například skutečnost, že to není trilogie ale setsakramentsky dlouhá sága - máte základní trilogii a na ní volně navazuje č.kniha,kterou je možno číst nezávisle na předchozích dílech.Další knihy vždy navazují na tu předchozí.Kouzelné.Nemůžu se dočkat!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Hermionka your Aff Hermionka your Aff | Web | 29. prosince 2010 v 19:10 | Reagovat

tuhle knížku jsem ještě nečetla..

2 siarra-web siarra-web | Web | 29. prosince 2010 v 21:07 | Reagovat

ma to nieco spolocne s dedickou stinu??? :D ale pripada mi to zaujimave, mozno si ich niekedy obstaram (aj ked pochybujem) ale teraz mam vyhladnute uz ine tituly :)

3 sayury sayury | Web | 29. prosince 2010 v 22:04 | Reagovat

[2]: jojo,je to prvni dil

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama