Prosinec 2010

Talent se má podporovat, ne zakazovat

30. prosince 2010 v 20:55 k zamyšlení

zaba
Je smutné, že dnes se talent zavrhuje, jako by to bylo něco nechtěné a zbytečné.
Mám kamarádku, miluje tanec a byla vybraná do soutěžní skupiny, kde si mohla rozšířit obzory. Mohla. Proč? Rodiče řekli ne. Občas ti lidé vidí za vším jen zisk, nechápou, že jde něco dělat jen por radost, z lásky. Jejich argumenty byly, že se musí učit a že jí to v budoucnosti bude k ničemu. Kdybych měla dělat všechno s myšlenkou na budoucnost, budu zřejmě místo hraní si venku na písečku studovat knihy a hledat si budoucího ženicha. Je to nesmysl. Sestra mi teď ukazovala klip její kamarádky, jak zpívá - ten hlas!V každé pěvecké soutěži by to všem natřela (tady určitě). Bohužel nedostala šanci rozvíjet svůj hlas. Proč? Rodiče. To ji přece neuživí a musí studovat. Co je to ta dnešní posedlost studiem? Co je to to dnešní myšlení, kdy za vším musí být zisk? To už se lidé nemůžou věnovat nějakým zájmům jen tak, pro radost?
Čekám, kdy to přijde i na mě. Kvůli škole jsem se skoro vzdala gymnastiky,kvůli škole(nebo spíš rodičům?) jsem se vzdala svých oblíbených činností.Ale to jim nestačí,půjdou dál,jen na to čekám.
Sestra dostudovala vysokou.Kdyby se matka dozvěděla, že chce fotit,ani si nedokážu představit, co by jí udělala.

Anne Bishop - Dcera čisté krve

29. prosince 2010 v 13:25 | Sayury |  recenze


Ačkoliv se po prvním díle Černých drahokamů svět "rozdělil" na jednu stranu, kde tuto knihu vyvolávají až pomalu do nebes, a na druhou, kde by ji nacpaly rovnou do chřtánu pekelných.
Kdybych si měla vybrat, jsem rozhodně pro nebe. Čím to je?Možná proto, že mám ráda nové nápady a jsem holka (kniha je spíš psaná pro holky) ? Možná..To ví jen bůh.
Rozhodla jsem se dát "anotaci" na začátek,protože si myslím,že jsem toho řekla snad ještě míň a ještě zmateněji,než píší na internetových knihkupectví,tudíž se nemusíte bát - neobsahuje žádnou novou informaci,o které byste se nedočetli i jinde.


Anne Bishop - Dědička stínů

29. prosince 2010 v 5:10 | Sayury |  recenze
Jo no,asi jsem blázen psát článek v pět ráno,ale právě jsem dočetla knihu(za 3 dny,sakra,sakra,co teď budu číst?) a nenapadla mě chytřejší věc, než o ní napsat článek, dokud jsem "čerstvá".

Dojmy :
Každopádně je to naprosto nádherná kniha, kterou bych doporučovala spíš jemnějšímu pohlaví a od 15 let. Nebudu tu říkat proč,to už se dočtete v knize.. :-D
Je to rozhodně kniha, co vás vtáhne do děje a nepustí(sami vidíte,nemohla jsem přestat..).Nejvíc mě asi kniha oslovila stylem psaní - nebylo to jen "tuhé" vyprávění jednoho pohledu,jak to často v knihách bývá, ale postavy tam komunikovaly,myslely..nevím jak to vysvětlit,prostě to byla sakra dobře napsané :-D

Bude to fakt vypadat divně, když napíšu dojmy a pak anotaci,která stejně nedává smysl,ale obsahuje spoilery, takže kdo by si chtěl tuhle knihu přečíst,nerada bych mu kazila zážitek :)


Byly to moje nejvíc nejlepší Vánoce

27. prosince 2010 v 2:22 Diary
verdiho vaza

Asi je trochu brzo psát o něčem,co v podstatě stále probíhá,ale proč ne.Štědrý den máme za sebou a to co následuje bych nazvala buď dojezdem,nebo přípravou na silvestr.
Musím říct,že to byly nejlepší Vánoce,co snad mohly být.Ačkoliv to bude znít hrozně v kontextu s předchozí větou,strávila jsem je s přáteli a ne s rodinou.Poprvé vůbec jsme strávili Štědrý den mimo domov.
Sestra odjela pryč a já s bratrem jsme jeli ke kamarádovi,kterého bych spíše "pasovala" na staršího bratra.Tam se k nám přidaly ještě dvě kamarádky z blízkého okruhu přítel( když to v rychlosti vysvětlím,jsme 3 rodiny - moje,rodina co má jen syny a rodina co má jen dcery - ironie,že?).Měly jsme večeři - klasika (ryba,řízky a salát) a...byl to opravdu příjemně strávený večer.     


Kam zmizel Duch Vánoc?

17. prosince 2010 v 21:55 téma týdne
cch

Tak se nám týdny krátí a co nevidět bude Štědrý den a Nový rok.
Žiji v Čechách už od té doby,co mělo Mrtvé moře horečku,vlastně jsem se tu i narodila,což neznamená,že jsem převzala všechny české zvyky,ačkoliv většinu ano.
Ačkoliv mě minuly zvyky Velikonoc a některé podivné z Vánoc,nijak toho nelituji,někdo ví,někdo neví.
Každé Vánoce jsem si tedy přála nějakou "vymoženinu",která zrovna letěla,nebo nejčastěji něco,o čem jsem již dopředu věděla,že to nedostanu.
Až letos jsem vlastně pochopila,že Duch Vánoc je již dávno pryč a vše se změnilo v jeden velký marketing,který tahá z lidí peníze.Vánoce byly o svátcích klidu a o tom,že se rodina jednou sejde celá a všichni budou spokojení a..no znáte to.

Dneska je to jen o stresu.Tak snad jedna z věcí,kterou bych si k Vánocům mohla přát(ačkoliv je to křesťanský svátek),aby se vrátil Duch Vánoc,aby padal sníh,ze kterého budou mít lidé radost,aby čas vánoční nebyl jen o honění se za dárky a každodenním stresu,co komu dát,ale aby měli lidé radost,že se sejdou všichni pohromadě alespoň v jednom dni.Možná je to proto,protože to u nás nikdy takové nebude,ale až budu mít jednou rodinu,přála bych si,aby to tak vypadalo.

update : obrázek odtud

Když si připadáte blbý,jděte hrát dobyvatele

9. prosince 2010 v 19:41 Diary
imagebam.com
imagebam.com

Odcházela jsem otráveně ze školy,jelikož mi milý pan profesor řekl,že je pro něho taky ztráta času učit mě matiku.Potěší co?Zvlášť když se mi pak vysměje celá třída... No,nevadí,stává se.
Než jsem se rozhodla začít se studiem(jako učit se),rozhodla jsem si jít zlepšit si náladu hraním dobyvatele - ať vyhrajete nebo ne,vždycky to nějakým způsobem naladí na tu dobrou vlnu,a kupodivu,se dozvím spoustu nových poznatků,které mi sice ve škole budou tak na velký kulový,ale proč nemít v hlavě další zbytečnosti že.
No nic,jdu studovat strukturu Země,což je prostě "vodvaz".


Freestyle jumping do metra?Projev hrdinství to zrovna není.

8. prosince 2010 v 18:47 k zamyšlení

Tak se dnes zastavil provoz metra - neví se proč,ale něco mi říká,že to bude další šílenec,který si "odskočil" do kolejí.

Nevím,ale nemyslím si,že by existoval problém,pro který by se skákalo,ať už odkudkoliv(to říkám teď,až se nějaký vyskytne,budu stát u kolejí jako první). Skok po jedoucí vlak v metru je vlastně poslední možnost jak přitáhnout na sebe pozornost a hlavně jak ZASTAVIT DOPRAVU. Kdyby to nebylo tak,že lidé skáčou do metra z důvodu nedostatku pozornosti, pak by nečinili takové hrůzné věci na veřejnosti(co ten chudák řidič?Já osobně bych se z toho dlouho nevzpamatovávala.),ale "v klidu" by se mohli třeba oběsit doma. Nebo cokoliv jiného. Ne.Oni musí skákat.
Vlastně mi to připomíná případ,kdy maník chtěl skočit z mostu a furt čekal,až ho někdo přemluví,zastavil dopravu na pár hodin.Řidič,který toho měl už dost vystoupil a shodil ho. Dobře mu tak.Taky bych to udělala.

upd. 18:59 : Okay,jumper to nebyl,jen voda.Ale i tak.. :-D