Listopad 2010

..písmenka a myšlenka tvoří dohromady pár,jenž v písemné podobě bude buď veledílem,nebo katastrofou.

29. listopadu 2010 v 21:11 téma týdne
cofPřichází (konečně!) další téma týdne,na které jsem se těšila,ale možná i zároveň tak trochu děsila.


Co se týče počtu čtenářů a oblíbenosti literatury v dnešním světě,to už jsme si "vyříkali" (tu) a tak minezbývá nic jiného,než pokračovat o dům dál.


Téma týdne : Oblíbená kniha


Studenti píší noviny aneb názory na četbu dnešního světa

21. listopadu 2010 v 16:34 | Sayury |  k zamyšlení
cof


Tak jsem se konečně dokopala podívat se na stránku iDnes,kde studenti píší - tentokrát o četbě.
S mnohými se shoduji,mladí čtou mnohem méně než starší generace a přitom je to jen kvůli jednomu jedinému výmyslu : počítač.Jak trefně napsala jedna studentka na blogu iDnes,kdo by pak za ně postřílel všechny ty virtuální postavičky?
Spousta lidí vidí v knihách jen zbytečnosti a žvásty a něco co nebudou potřebovat.Dobře,neříkám,že budu někdy k životu potřebovat znát všechny klasiky 19.století,ale ruku na srdce,co budem k životu pak potřebovat?
Život je od toho,aby se žil.Knihy od toho,aby v životě chvíle zkrášlovaly.

Lidé co nečtou,jsou většinou dost omezení,co se týče slovní zásoby (no tyvole(následuje jedno slovo)tyvole(další slovo) tyvole.) i fantazie.
Příjde mi to komické,když vstoupím do obří knihovny a v ní sedí cca 70% starých lidí 15% mladých a zbylých 15% jsou děti,co jsou tam buď kvůli internetu,nebo protože jsou tam s někým dospělím,který se někde hrabe v regálech a vdechuje prach usazený na knihám.Smutné.

Zázrak je,že lidé vymysleli abecedu a naučili se číst a psát.Zabití zázraku přichází ve chvíli,kdy je důležitější zabít všechny nepřátele na internetu,než se trochu víc rozvíjet.
Co dodat,čtení knih v současnostni je jedno velké ošemetné téma,ale lidé co říkají "nemám čas" si pak v životě nenajdou čas na nic.