demonstrace proti potratům..?

1. října 2010 v 22:44 |  Diary
eggs

Dneska před školou byla jakási demonstrace proti potratům.Nechápu.Transparenty s nápisy a obrázky o genocidě a týrání dětí - co že to má s tím co společného?
Osobně si myslím,že je to blbost.Jestli je někdo pro-choice nebo pro-live tak je to jeho volba a těmahle demonstracema se asi hned tak nic nezmění.Ještě k tomu když se postaví před gymnázium,kde polovina mladších studentů je naprosto lhostejná těmto věcem,a druhá polovina má svůj názor,který hned nějaký rádoby protest neovlivní.
Já jsem teda pro-choice - přeci jenom,jsem holka a já budu to dítě rodit,tak si snad můžu vybrat jestli ano či ne.
Asi hodně záleží na okolnostech případu,ale i tak.Nejít na potrat,mít nechtěné dítě,které skončí v dětském domově,kterých už je tu tolik,že se to ani nedá spočítat-k čemu,k dyž to může vyřešit potrat a nikdo tak nedojde újmy?
Rozebírala jsem to s několika lidmi ve třídě a ti jsou stejného názoru,ne že bych se jim divila...
 

2 lidé ohodnotili tento článek.

Komentáře

1 Nami Essence Nami Essence | Web | 2. října 2010 v 0:35 | Reagovat

Jsem rozhodně pro-choise. Holka by v tomhle měla mít jednoznačně na výběr. Zákazem potratů se akorát zvětší počet odložených dětí. Každé dítě má právo na rodinu, která ho chce, miluje ho a je schopna se o něj postarat. A každá holka má právo na to mít dítě, kdy chce. Potrat je sice brutální metoda,ale myslím, že je třeba. Co třeba oběti znásilnění? atd.

2 Nami Essence Nami Essence | Web | 2. října 2010 v 20:48 | Reagovat

Z toho si nic nedělej, já mam tmu skoro pořád XD

3 eli eli | 11. listopadu 2011 v 18:55 | Reagovat

Náhodou jsem narazila na tento článek a nemohu nereagovat. Je vidět názor mládí, povrchní pohled bez znalosti hloubky. Vřele doporučuji nahlédnout na tyto stránky: http://pro-zivot.pise.cz/ Jsou psány neskutečně lidsky, nevnucují názory a myslím, že mohou osvětlit řadu nejasností. Nejsem ortodoxním odpůrcem potratů, dokáži si představit situace, ve kterých snad ani jinak rozhodnout nelze, ale přesto by dle mého neměl být potrat vnímán jako "moje právo volby".
Navíc je dost šokující zmínka "nikdo tak nedojde újmy" - a co to dítě? Nechme stranou filosoficko-náboženské debaty, od kdy vlastně vzniká život. Nebýt potratu, bylo by na světě dítě. Potrat mu tuto možnost vezme, takže k újmě dojde.

4 sayury sayury | Web | 11. listopadu 2011 v 19:02 | Reagovat

[3]: Je to rok zpátky, co jsem to psala a spoustu věcí jsem přehodnotila. Stále jsem pro potraty, možná je to nelidské (pro některé) a nepřijatelné, ale stále jsem pro ně. Je mi jasné, že z toho mohlo být dítě, ale nevím, jestli bych se chtěla narodit nechtěná a nemilovaná (v případě ponechání si dítěte z donucení) a spoustu dětí je krátce po porodu buď zabitých, nebo opuštěných, tak nevím, jeslti by to za to stálo. Je to velmi ošemetné téma, na který má každý svůj názor, záleží hodně na okolnostech, které hodně ovlivňují volbu.

5 sayury sayury | Web | 11. listopadu 2011 v 19:12 | Reagovat

Na druhou stranu máš pravdu, jak jsem již řekla, článek je starý a téma samo o sobě je velmi...ošemetné, nebo nevím jak bych to nazvala, dalo by se to přirovnat k otázce "Věříš v B/boha?" Odpověděla bych ne, ale po něm by následovalo velké ALE. To ALE v tomto případě je, že nejsem zhrozená z potratů, ale když to někdo "podělá", měl by za to nést nějakou zodpovědnost, pokud je to v jeho moci. Hodně záleží na okolnostech, když se dítě narodí do chudoby, ve které pak zemře, jaký je pak mezitím rozdíl? Člověk nemůže a neměl by vždy zastávat jeden jediný názor a já ho nemám jen jeden. Vidím věci i z "druhého břehu" a vím, že to není "vončo",ten způsob, jak řešit nechtěné těhotenství...
Když to čtu zpětně, můžu se jen pousmát,  je to koneckonců článek starý a sepsaný v náhlém popudu. Věci se mění.A s ním i názory.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama