Říjen 2010

Kristin Cashore - Výjimečná

26. října 2010 v 20:20 | Sayury |  recenze

Anotace :

V Katsině světě to lidé narození s mimořádným nadáním - Výjimeční - nemají jednoduché. Všichni se jich bojí, pohrdají jimi, nebo je využívají. Katsa ale nese
břemeno, které sama nenávidí: je Výjimečná v zabíjení. Slouží strýci Randovi, králi Mezizemě, a má za něj dělat špinavou práci - trestat a mučit každého, kdo se mu
znelíbí.
Při setkání s princem Po, Výjimečným bojovníkem, Katsa ještě netuší, jak moc se jí změní život. Nikdy by nečekala, že se stane Poovou přítelkyní.
Nikdy by nečekala, že zjistí novou věc o svém nadání - a že odhalí hrůzné tajemství… tajemství, které by pouhými slovy dokázalo zničit všech sedm království.

Mé dojmy :

Další luxusní kousek,který bych jednou chtěla mít ve své knihovně.Výjimečnost této knihy mě opravdu nadchla :) Zpracování tohoto příběhu bylo naprosto úžasné - četla jsem tuto knihu jedním dechem a má u mě velké plus za opravdu originální téma,které se hned tak nevidí.Ne v dnešní době,kdy nám "vládnou" upíři.


Pachelbel - Cannon

26. října 2010 v 18:56Já vim,asi vypadám jako blázen,ale fakt si to poslechněte,je to úžasný.Miluju ji.Hlavně miluju tyhle instrumentály,potřebuju je při učení,nebo spíš,je to jediná hudba,kterou můžu při učení poslouchat - nikdo mi do toho nekecá.
Enjoy.

západ v zapadákově

21. října 2010 v 19:28
1
Tak jsem si jednou prostě nenechala ujít západ slunce v naší malý prd...obci,a takto to dopadlo :)
Bohužel nemám žádnou suprčuprextrameganadupadnou zrcadlovku,ale jen digitál s manuálním nastavením,ale co,i tak se povedly-jsou neupravené,samozřejmě a podle mého ázoru i docela povedené,co byste taky chtěli po 5mpix.foťáčku,co se týče ostrosti fotky trochu pokulhává vzadu za ostatními zrcadlovkami,ale i s tímhle se dá dělat divy :)


Článek dlouhý jak týden-akorát na téma týdne

19. října 2010 v 18:36 téma týdne
sponka

Tak.Máme tu nový týden a s ním přichází nové téma : Fantasy

Fantasy je opravdu,ale opravdu široký pojem a každý si pod ním představí něco jiného.

Jelikož jsem dítě odchované Harrym Potterem,Letopisy Narnie,Eragonem a dalšími bestsellery,jenž se drží na žebříčku oblíbenosti knih velice vysoko,představím si pod pojmem fantasy hlavně kouzla,jiné světy a spousty hodin,které jsem strávila tělem na posteli v pokoji pozdě večer,ale duší kdesi v jiném světě.

Je to vlastně takový útěk jinam,za lepším.Není to tak,že by lidé utíkali před problémy,jen si prostě někdy potřebují od tohoto realistického světa odpočinout a odebrat se na chvíli jinam.

Nejvíce mě v tomto ohledu ovlivnila literatura - knihy jsou moje láska,moje vášeň,moje radost.
Co mě nejvíce nadchne u knih je,když někdo dokáže vymyslet naprosto originální téma,co se mi však nelíbí je,když přichází vlna těch,kdo si prostě řekli,že to teď letí a tak o tom budu psát.Asi víte na co tím narážím,tak se v tom nebudu dál pytvat :)

Ačkoliv jsou některé filmy,které mě opravdu nadchnou od začátku do konce a můžu je zařadit do žánru fantasy,v poslední době přibývá spousty filmů,které bych raději ani neviděla.Jak je možné,že když někdo napíše tak úžasnou knihu,že to někdo může tak hrozně pokazit?
To asi nepochopím...

Po letech stále zůstávám u fantasy literatury,která mě ještě pořád neomrzela a je to nějaký čas,kdy jsem si uvědomila,že nemusím číst něčí udělaný svět,ale můžu vytvořit i ten svůj vlastní,originální.Od té doby píšu a snažím se navštěvovat blogy,které dělají totéž,protože obdivuji lidi,kteří nezanevřeli na svou fantazii,nýbrž se pokoušejí ji každý den rozvíjet.


Crete 2009

4. října 2010 v 15:54

imagebam.com

imagebam.com


imagebam.com

Tak sem vkládám tři fotky,které jsem vyfotila na dovolené v Krétě,kde jsem byla před dvěma lety.Je to digitálem a ne moc kvalitní,ale mám z nich radost :) 

oblíbené stránky/zajímavé stránky/stránky co mě zaujaly..

4. října 2010 v 15:33 | Sayury
-mohykán Skynet,u kterého jediného jsem schopna říci,že jeho zpracování je stejně dobré jako originální zpracování Harryho Pottera od JKR.
Citatace z wikipedie : Mezi kratochvíle oddaných čtenářů patří psaních vlastních příběhů ze světa Harryho Pottera - tzv. fanfiction. Jedním takovým dílem je český "Harry Potter a Pán smrti" (alternativa k 6. dílu), čítající přes dva tisíce stran o stech kapitolách, na nějž navazuje pokračování s názvem "Harry Potter a Pán Pána smrti"
Co víc dodat,stojí za přečtení.

- ano,kdo jiný než naš mohykán - velká Blanch :) První ff HP jsem začala číst na jejím blogu a byla jsem opravdu nadšená!Stojí za to přečíst si.

- další z "blogů mého dětství",které jsem navštěvovala a hltala jejich příběhy jedním dechem.

- anglická HP ff stránka čítající několik desítek tisíc povídek,kterté stoprocentně všechny nestihnete přečíst i kdybyste chtěli =)

- webové stránky nadějné fotografky

- mluví za vše :-)

- v překladu kout lenocha :-) Je plný poznámek,testů a všeho co má co společného s učením,pro většinu asi k ničemu,ačkoliv mně se hodí.Proč?Je celá ve španělštině :-)

- krásné dorty ručně vyrobené amatérskou, avšak velice nadanou "dortařkou" Ájou, je možné ji i kontaktovat, znám se s ní osobně a můžu vám zaručit, že výsledek rozhodně stojí za to, takže pokud si nevíte rady s uplácáním dorty příbuzným a přátelům k narozeninám, rozhodně pak navštivte tuto stránku ! :-)
... Blog sem blog tam ...

- velmi pěkný blog,u kterého bych autorku popsala jediným slovem,který by vystihl i její tvorbu a psaní : svá

- slovensky psaný blog,velmi zajímavý a je tam toho tolik,že to rozhodně na chvíli zabaví :)

- fanouškovský blog Harryho Pottera

- když neuvěřitelné se stane skutečností

- další fan blog o HP světě =)

- opravdu pěkný blog,spoustu recenzí na knihy a naprosto mě okouzlilo záhlaví jejího designu, ačkoliv bych slečně, která si dovolila položit nohu,ne vlastně BOTU,na knihy,urvala hlavu :-D

- moc hezký blog o tom,co nejvíc miluju - o knihách

- další vášnivá čtenářka s výbornými recenzemi

- první blog s (nejen) grafikou, pokud jste stejně neschopní jako já (mluvím teď o dělání layoutů), rozhodně sem zaskočte, ta slečna dělá divy!

- blog o knihách, stojí za to navštívit :)

- další knižní nadšenec :D

Světlo ve tmě

3. října 2010 v 19:17 poezie
avatar by google

Táákže.Dne 22.září 2010 kolem desáté večer mě přepadla minutka(dobře,tak dobrých 15minut) záchvatu kreativity,při kterém jsem stihla napsat ..tohle.Pak záchvat ustal.Od té doby mám dobu..jen a pouze studijní :D
Co tím chtěl básník říci...je to moje první..no,nazvala bych to básní-snad se to slovo neurazím.. :) 
Enjoy =)Zklamána Dekadencí

3. října 2010 v 18:59 Diary
god

Dnes jsem byla na Dekadenci v Rudolfinu.Byla jsem na tuto výstavu natěšená jak malé dítě - zbytečně.
Dalo by se to přirovnat k názvu Shakespearovy divadelní hry - Mnoho povyku pro nic. Tato dlouho očekávaná výstava má představit současné umělce a jejich díla,která jsou dělena tématicky do pěti oddílů - BOLEST,SEX,POP,ŠÍLENSTVÍ a SMRT.

Jen co jsem vešla plna očekávání,všechno mé nadšení se vytratilo,když jsem spatřila první díla.Nejsem konzervativec ani nic takového a chápu,že každý má jinou představu o umění a tak nechci být příliš tvrdá,ale tyto malby a fotky mě dostaly.
Muž s erekcí a pod ním klečící žena je jedna z mnoha děl,kterým jsem nejspíš neporozuměla.Kde je ta myšlenka?Co tím chtěl básník říci?
blog
Strávila jsem delší čas stáním ve frontě u pokladen,než celou výstavou,což mě velice zklamalo.Nechodím často na výstavy a tak jsem se těšila...No,možná někoho nadchne a najde si své příznivce.Já však mezi nimi nebudu.

demonstrace proti potratům..?

1. října 2010 v 22:44 Diary
eggs

Dneska před školou byla jakási demonstrace proti potratům.Nechápu.Transparenty s nápisy a obrázky o genocidě a týrání dětí - co že to má s tím co společného?
Osobně si myslím,že je to blbost.Jestli je někdo pro-choice nebo pro-live tak je to jeho volba a těmahle demonstracema se asi hned tak nic nezmění.Ještě k tomu když se postaví před gymnázium,kde polovina mladších studentů je naprosto lhostejná těmto věcem,a druhá polovina má svůj názor,který hned nějaký rádoby protest neovlivní.
Já jsem teda pro-choice - přeci jenom,jsem holka a já budu to dítě rodit,tak si snad můžu vybrat jestli ano či ne.
Asi hodně záleží na okolnostech případu,ale i tak.Nejít na potrat,mít nechtěné dítě,které skončí v dětském domově,kterých už je tu tolik,že se to ani nedá spočítat-k čemu,k dyž to může vyřešit potrat a nikdo tak nedojde újmy?
Rozebírala jsem to s několika lidmi ve třídě a ti jsou stejného názoru,ne že bych se jim divila...